Cedevita Olimpija iz karantene do prve zmage v evropskem pokalu

Ljubljana, 13. 10. 2020 19.57 |

M.G., STA
1

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 3. krogu EuroCupa v Stožicah premagali zasedbo Gran Canarie (84:68). Ljubljančani so kljub nedavno prestani desetdnevni karanteni pokazali, da niso pozabili igrati košarke in vpisali sploh prvo zmago v tem tekmovanju v tej sezoni. Prvo ime tekme je bil Američan Jarrod Jones, ki je zbral 18 točk in 9 skokov.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v tretjem krogu vpisali prvi par točk v evropskem pokalu. Potem ko so v uvodu izgubili v Parizu, nato pa za zeleno mizo še tekmo drugega kroga proti turškemu predstavniku, so danes v praznih Stožicah naravnost iz karantene premagali Gran Canario s 84:68.

Članska ekipa Cedevite Olimpije je zadnjih deset dni preživela v karanteni zaradi pozitivnega izvida na novi koronavirus pri enem od igralcev. Kljub odsotnosti s treningov in tekem (v ligi Aba bodo srečanje s Koprom Primorsko nadoknadili 22. oktobra) so prikazali odlično igro in povsem zasluženo Špancem zadali prvi poraz v novi sezoni tega tekmovanja.

Varovanci trenerja Jurice Golemca so z organizirano in borbeno predstavo povsem razorožili goste s Kanarskih otokov. Po izenačeni prvi četrtini so do prve dvomestne prednosti prišli v 15. minuti (31:20), prednosti pa ob odgovorni igri vseh posameznikov niso več izpustili iz rok. Na začetku drugega polčasa so vodili s 44:29, ob koncu tretje četrtine s 55:39, zmagovalec pa je bil dokončno znan, ko se je prednost sredi zadnjega dela igre povzpela na 28 točk (76:48).

Šest igralcev Cedevite Olimpije je imelo dvomestne številke v statistiki. Jarrod Jones (18 točk, 9 skokov), Kendrick Perry (15 točk, trojke 3:6, 5 podaj), Roko Leni Ukić (14 točk, met iz igre 4:6), Jaka Blažič (13 točk, 7 skokov) in Rion Brown (12 točk, met za dve točki 5:6) v vrstici točk, Mikael Hopkins pa po številu skokov (11).

Cedevita Olimpija - Gran Canaria 84:68