Cedevita Olimpija ostaja brez zmage v evropskem pokalu

Ljubljana, 19. 12. 2023 20.46 |

STA, A.M.
0

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 12. krogu evropskega pokala izgubili proti turškemu Bešiktašu s 83:88 (22:29, 42:43, 61:67). Ljubljanska ekipa, ki v tem mednarodnem tekmovanju v sezoni 2023/24 še ni zmagala, bo naslednjo tekmo igrala 27. decembra, ko se bo v gosteh pomerila z ukrajinsko ekipo Prometej.

Slovenski košarkarski prvaki so slabo odprli obračun v Stožicah. Italijanski strokovnjak na klopi zmajev Simone Pianigiani je po vsega treh minutah igre pri zaostanku 5:13 zahteval svojo prvo minuto odmora, ki sprva ni spremenila razmerja moči na igrišču. Zasedba iz Istanbula ji je v sedmi minuti ušla na +11 (11:22). Ljubljančani so po tem zaostanku zaigrali veliko bolje in postopoma zmanjševali zaostanek, v 16. minuti pa po zadetem metu za tri točke Gregorja Glasa prvič na dvoboju povedli s 36:35. Do konca polčasa se je odvijal enakovreden boj, Ljubljančani pa so se na veliki odmor odpravili z najmanjšim možnim zaostankom (42:43).

Cedevita Olimpija – Bešiktaš
Cedevita Olimpija – Bešiktaš FOTO: Damjan Žibert

Zmaji so v drugi polovici tekme igrali po sistemu toplo-hladno. V začetku so zaostali za osem točk (44:52), v 26. minuti po košu DJ Stewarta izenačili na 55:55, minuto kasneje pa po trojki Nikole Radičevića povedli s 60:57. V končnici tretje in v začetku zadnje četrtine so znova zaigrali medlo, tako da jim je tekmec iz največjega turškega mesta v 31. minuti ušel za devet (63:72), v 34. minuti pa za 12 točk (67:79). Ljubljančani niso izobesili bele zastave, po delnem izidu 9:0 so se dobri dve minuti pred koncem Bešiktašu približali na tri točke (78:81). V končnici so znova naredili nekaj nepotrebnih napak, po njihovi zmedeni in nezbrani predstavi pa je zmaga odšla v Istanbul.

V ljubljanski ekipi je bil najbolj učinkovit Karlo Matković z 22 točkami. Justin Cobbs je prispeval 19, DJ Stewart pa 16 točk.