Cedevita Olimpija prek FMP v polfinale lige Aba

Ljubljana, 13. 05. 2023 20.48 |

STA, Ž.K.
2

Košarkarji Cedevite Olimpije so na odločilni tretji tekmi v domači Hali Tivoli s 97:79 premagali beograjski FMP in si priigrali polfinale lige Aba.

Ljubljančani se bodo v polfinalu prav tako na dve zmagi pomerili z zmagovalcem dvoboja med Partizanom in Studentskim centrom iz Podgorice, ki se bo začel v ponedeljek. Drugi polfinale je Crvena zvezda – Budućnost.

Cedevita Olimpija je z uvrstitvijo v polfinale izpolnila cilj sezone v regionalnem tekmovanju, do nastopa v polfinalu pa jo čaka še četrtfinale v domači ligi Nova KBM. Letos se poteguje za jubilejni dvajseti naslov državnega prvaka in trojček domačih lovorik po naslovih v slovenskem superpokalu in pokalu Spar.

Po zmagi na prvi tekmi v Stožicah in slabi predstavi prejšnji vikend v Beogradu so tokrat varovanci trenerja Mira Alilovića navdušili gledalce v Tivoliju. Z dobro obrambo, učinkovito igro v napadu ter dobljeno bitko pod obročema so suvereno prišli do zmage.

Prvo dvomestno prednost so dosegli v 15. minuti (39:29), do odmora so dosegli 53 točk (53:35), vprašanje zmagovalca pa je bilo več ali manj rešeno sredi tretje četrtine, ko je semafor kazal rezultat 71:46.

Statistika tekme Olimpija - FMP

Štirje igralci Cedevite Olimpije so imeli statistični indeks višji od 20. Yogi Ferrell (26) je zbral 19 točk (trojke 5:9), 6 skokov in 4 podaje. Alen Omić (23) je bil z 20 točkami (7 skokov, met iz igre 9:13) prvi strelec tekme. Amar Alibegović (23) je za las zgrešil dvojnega dvojčka z 19 točkami in 9 skoki, Karlo Matković (21) pa je v dobrih 16 minutah na parketu vpisal 12 točk (met 4:5) in 8 skokov.