Cedevita Olimpija proti zvezdi v ligi ABA izgubila prvič po devetih zmagah

Beograd, 23. 01. 2023 18.50 |

Milan Doknić
1

Cedevita Olimpija je po devetem porazu na enajstih tekmah v Eurocupu kratek čas lizala rane, saj je v ponedeljek prišel čas za gostovanje v Beogradu proti Crveni zvezdi. Ljubljančani so po prvi četrtini v dvorani Aleksandra Nikolića zaostajali s 26:23, na polčas pa so odšli z zaostankom 55:49. Kljub višji prednosti Beograjčanov velik del tretjega in četrtega dela, so Ljubljančani v zadnje minute vstopili z minimalnim zaostankom, a na koncu so domači slavili 100:95.

Trener zmajev Jurica Golemac je bil po porazu svojega moštva v Eurocupu proti Cluju sila pesimističen, saj je bil mnenja, da se njegovo moštvo ne more boriti na dveh frontah. Kljub temu je hitro prišel čas za nov izziv. Tokrat v ligi ABA, kjer na tekmi proti Crveni zvezdi znova ni mogel računati na Karla Matkovića, Zorana Dragića, Marka Radovanovića in Jana Kosija. Kljub temu so Ljubljančani na krilih v uvodnem delu znova odličnega organizatorja igre Yogija Ferrella držali tempo z Evroligaškim moštvom.

Po vodstvu Ljubljančanov 20:17 so Beograjčani odgovorili s serijo 7:0 in povedli 24:20. Domači so potem goste vseskozi držali na varni razdalji in po trojki s sredine igrišča Argentinca Luce Vildoze na polčas odšli s prednostjo 55:49. Visoko število točk v prvem polčasu je trenerja zvezde Duška Ivanovića razjezilo in njegovi varovanci so v drugi polčas vstopili veliko bolj odločno v obrambi. Posledice te igre so hitro bile vidne tudi na semaforju, saj so po petih minutah tretje četrtine domači vodili že 73:59. Udobna prednost Beograjčanov se je nadaljevala tudi globoko v zadnjo četrtino, vse do treh minut pred koncem tekme, ko so se Ljubljančani s serijo 8:2 približali na zaostanek 95:91. A trojka Ognjena Dobrića minuto in 45 sekund pred koncem je ranljivo zvezdo znova popeljala v vodstvo sedmih točk (98:91). Zmajem je zmanjkalo moči in zmaga (100:95) je ostala doma. Cedevita Olimpija je tako doživela svoj prvi poraz v regionalnem tekmovanju po devetih zaporednih zmagah.