Cedevita Olimpija po zanimivi končnici do zmage proti FMP-ju

Ljubljana, 10. 02. 2024 18.59 |

Košarkarji Cedevite Olimpije so v Stožicah gostili ekipo FMP Soccerbet in slavili z rezultatom 82:74 (21:15, 42:35, 58:55). Ljubljančni po novi zmagi ostajajo med najboljšimi štirimi ekipami lige ABA.

Ljubljančani so si v uvodni minuti priigrali štiri točke prednosti, Beograjčani pa so do polovice prve četrtine rezultat poravnali na 11. Zmaji so v nadaljevanju ponovno zablesteli in po desetih minutah vodili z 21:15.Gostje so do polovice druge četrtine uspeli priti do izenačenja, varovanci Zorana Martića pa so nato vnovič zagospodarili na igrišču in bili blizu dvomestne prednosti. Nekaj nezbranosti je rezultiralo v temu, da so na odmor odšli z rezultatom 42:35.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v drugo polovico srečanja krenili odlično in si z delnim izidom 9:0 priigrali kar 16 točk prednosti. Gostje iz Beograda se kljub visokemu zaostanku niso predali, ob koncu tretje četrtine prevzeli kontrolo nad igro in se v odločilnih deset minut srečanja podali z majhnim zaostankom (58:55).

Statistika tekme Cedevita Olimpija - FMP
Statistika tekme Cedevita Olimpija - FMP FOTO: Sofascore.com

Povratnik v zmajevo gnezdo Alen Omić se je sedem minut pred koncem tekme podpisal pod dvojni dvojček, istočasno pa se je na igrišče vrnil strelsko razpoloženi Justin Cobbs, ki je zaradi bolečin v gležnju parket zapustil sredi tretje četrtine. V taboru FMP-ja je blestel nekdanji košarkar ljubljanske zasedbe Matic Rebec, ki je dobrih pet minut pred koncem tekme za nekaj sekund Beograjčane celo popeljal do minimalne prednosti. Zmaji so v nadaljevanju z delnim izidom 10:0 ponovno povedli ter se v končnico srečanja podali z lepo prednostjo.

Poleg Omića se je pod dvojni dvojček podpisal še Jaka Blažič (15 točk in 10 skokov), 15 točk je dodal tudi Zoran Dragić, 14 pa jih je prispeval Cobbs. Rebec je za goste iz Beograda dosegel kar 21 točk.