Cedevita Olimpija v praznem Tivoliju 'povozila' Splitčane

Ljubljana, 16. 10. 2020 22.03 |

M.G., STA
0

Košarkarji Cedevite Olimpije so v tekmi 3. kroga lige Aba premagali Split s 94:66 (19:19, 42:38, 81:52). Pri Ljubljančanih so se med strelce vpisali vsi igralci, ki so stopili na parket, najbolj razpoloženi pa so bili Jarrod Jones z 19, Kendrick Perry s 16, Rion Brown s 15 in Jaka Blažič s 14 točkami.

Kendrick Perry (levo) je vpisal 16 točk.
Kendrick Perry (levo) je vpisal 16 točk. FOTO: Aljoša Kravanja

Cedevita Olimpija se je po prisilnem karantenskem premoru dobro vrnila v tekmovalni ritem že sredi tedna v evropskem pokalu, danes pa je strla odpor novincev v regionalnem tekmovanju. Ti so bili konkurenčni le do polovice tekme, potem pa so domači prestavili v šesto in se odpeljali do zanesljive zmage.

V zaradi koronskih ukrepov prazni dvorani Tivoli začetek tekme ni pokazal, kako se bo razvila v drugi polovici. Ekipi sta bili v prvi četrtini izenačeni, tudi v drugem delu so gostje še dohajali zmaje, ki so si ob odmoru priborili štiri točke prednosti.

Potem pa se je gostom ustavilo, domačim pa je igra stekla. Začeli so zadevati iz vseh položajev, s trojkami ob pravem času načenjali samozavest Splitčanov, ki niso vedeli, od kod jim preti večja nevarnost. V tem delu igre so v le nekaj minutah Ljubljančani vodili že s 55:40, potem pa tretjo četrtino dobili z 39:14 in že takrat dokončno odločili zmagovalca. V zadnjem delu se domači niso več pretirano naprezali, so pa brez težav vzdrževali visoko prednost. V predzadnji minuti so za hip prišli na +30, nato pa dvoboj končali z visokih 94:66.

Pri Ljubljančanih so se med strelce vpisali vsi igralci, ki so stopili na parket, najbolj razpoloženi pa so bili Jarrod Jones z 19, Kendrick Perry s 16, Rion Brown s 15 in Jaka Blažič s 14 točkami.

Cedevita Olimpija - Split 94:66 (19:19, 42:38, 81:52)