Cedevita Olimpija v Stožicah zagrenila življenje Filipovskemu

Ljubljana, 30. 01. 2021 21.06 |

M.G., STA
0

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 17. krogu lige Aba premagali Partizan z 78:65 (22:18, 40:37, 62:55).

Jaka Blažič je bil znova najboljši strelec Cedevite Olimpije.
Jaka Blažič je bil znova najboljši strelec Cedevite Olimpije. FOTO: Aba

Zasedba Jurice Golemca nadaljuje niz dobrih predstav in zmag. V 17. krogu je doma z 78:65 premagala Partizan, ki ga vodi Sašo Filipovski, in začasno skočila na prvo mesto lestvice lige Aba. Ljubljančani imajo razmerje 12-3 ter dve zaostali tekmi s Crveno zvezdo in Krko, na zadnjih devetih tekmah v tem tekmovanju pa so zabeležili osem zmag. Hkrati so se Beograjčanom oddolžili za poraz na prvi tekmi s 77:86.

Cedevita Olimpija je do zmage prišla šele v zadnji četrtini. Po devetih zaporednih točkah Luke Rupnika je prednost sedmih točk po treh četrtinah povišala na 68:55. Tekmecu je znova zabila štirinajst trojk, a tokrat za razliko od prejšnjih tekem, ko je izza polkroga metala s skoraj 50-odstotno natančnostjo, je danes poskusila štiridesetkrat (35%).

Odlično partijo je spet prikazal kapetan Jaka Blažič, ki je na krilih naziva MVP tedna v evropskem pokalu dosegel 28 točk in zbral statistični 30 – trojke 5:10, 5 skokov, 3 podaje. Blažič, ki je prvi strelec evropskega pokala, v regionalnem tekmovanju zaseda drugo mesto v tej kategoriji s povprečjem 21,15 točk. Prvi je član Mege Filip Petrušev z 29,07 točk.

Cedevito Olimpijo prihodnji teden čakata dve preizkušnji v gosteh; v sredo v evropskem pokalu proti Bourgu v Franciji ter v soboto pri Budućnosti v Podgorici.

Cedevita Olimpija - Partizan 78:65 (22:18, 40:37, 62:55)