Zmaji po novi zmagi marširajo proti končnici

Ljubljana, 10. 03. 2022 22.26 |

M.J., STA
0

Košarkarji Cedevite Olimpije so v devetem krogu Evropskega pokala v Stožicah gostiti grško ekipo Promitheas iz Patrasa. Zmaji so tekmece visoko ugnali (98:84) in se močno približali uvrstitvi v končnico. Za Ljubljančane je bila to enajsta zaporedna zmaga v vseh tekmovanjih, četrta v nizu v Evropi.

Jurica Golemac
Jurica Golemac FOTO: KK Cedevita Olimpija

Košarkarji Cedevite Olimpije so 48 ur po zmagi v rednem 14. krogu evropskega pokala z Budućnostjo dobili tudi zaostalo tekmo 9. kroga proti grškemu Promitheasu iz Patrasa. S četrto zaporedno zmago v evropskem pokalu, hkrati enajsto zaporedno v vseh tekmovanjih - nazadnje so izgubili 30. januarja, so se povzpeli na 50-odstotni izkupiček (7-7) in se vključili v boj za eno od prvih štirih mest v skupini B pred izločilnimi boji. Cedevita Olimpija ima do konca rednega dela evropskega pokala še štiri tekme. Naslednjo sredo bo gostovala pri Virtusu v Bologni, nato jo čakata dve domači preizkušnji proti Umani Reyer iz Benetk in Valencii, 6. aprila pa bo gostovala v Patrasu. Ljubljančani so suvereno in zasluženo prišli do zmage. V vodstvu so bili praktično vseh 40 minut, po relativno nizki razliki ob polčasu (48:43) pa so tretjo četrtino dobili s 36:15 in še pred zadnjimi desetimi minutami rešili vprašanje zmagovalca.

Cedevita Olimpija - Promitheas
Cedevita Olimpija - Promitheas FOTO: Sofascore.com

Zavoljo visoke razlike je trener Jurica Golemac priložnost ponudil vsem dvanajstim igralcem, največ točk pa so dosegli Jacob Pullen (22, 5 podaj), Zach Auguste (19, 6 skokov) in Yogi Ferrell (16, trojke 2:3).