Celjske košarkarice v zadnjem krogu do prve zmage

Celje, 13. 12. 2018 20.24 |

Košarkarice Cinkarne Celje so v tekmi zadnjega kroga evropskega pokala v skupini H premagale Ružomberok (70:67) in v šestem poskusu zabeležile prvo zmago. Izbranke Damirja Grgića so pred tem izgubile dvakrat proti Szekszardu in Nymburku ter enkrat proti četrtkovim tekmicam.

Selektor slovenske članske izbrane vrste Damir Grgić (na fotografiji) je trener Cinkarne Celje. FOTO: Damjan Žibert

Szekszard je drugo četrtkovo tekmo v skupini proti Nymburku dobil z 72:49 in osvojil prvo mesto. Drugi je Ružomberok, tretji Nymburk, četrto Celje. Slovenske državne in pokalne prvakinje so bile v domači dvorani Gimnazije Celje-Center večino časa boljše tekmice. Zaostajale so le v prvi četrtini. Slabi dve minuti pred koncem četrtine so izenačile na 14:14, nato pa z delnim izidom 8:0 pobegnile in so po prvih desetih minutah igre priigrale pet točke prednosti. Še boljše so bile v drugih desetih minutah, ki so jih dobile s 27:12, na odmor pa so šle z 20 točkami prednosti.

Tretja četrtina je sicer pripadla Slovakinjam, a le za štiri točke. Še minuto in pol pred zadnjim zvokom sirene so imele domače 13 točk prednosti, Slovakinje so krenile na zadnji juriš, se povsem približale tekmicam, a jih niso ujele. Prva strelka tekme pri Celjankah je bila Rangie Bessard s 16 točkami.