Anadolu Efes odnesel zmago iz Beograda

Beograd, 31. 01. 2020 20.50 |

V 22. krogu košarkarske Evrolige sta se v Beogradu pomerila domača Crvena zvezda in turški Anadolu Efes. Vodilno moštvo evroligaške konkurence je vodilo celotno tekmo, ob polčasu tudi za 21 točk, na koncu so gostitelji znižali izid, a kaj več jim ni uspelo (78:85).

V Beogradu je bila pred začetkom tekme na vrsti minuta molka za preminula nekdanja košarkarja Roberta Archibalda in Kobeja Bryanta. Nato pa je bilo bolj ali vse v znamenju turških gostov, ki so že v prvem polčasu ušli na veliko razliko. Po prvi četrtini je bilo 24:16, ob polčasu pa že kar 51:30.

Zadnji dve četrtini so dobili košarkarji Crvene zvezde, a je Anadolu Efes zadržal prednost tudi v končnici ob pritisku domačih in odnesel zmago (85:78). Pri Beograjčanih je Dejan Davidovac dosegel 15 točk, Vladimir Štimac in Billy Baron pa po 14, pri zmagovalcih pa je znova blestel Shane Larkin s 24 točkami.