Crvena zvezda na prvi tekmi do prepričljive zmage

Beograd, 27. 05. 2022 22.23 |

Košarkarji Crvene zvezde so v prvi finalni tekmi regionalne lige Aba danes v Beogradu premagali mestnega tekmeca Partizan z 90:76. V finalu beograjski ekipi igrata na tri zmage. Druga tekma bo v nedeljo, 29. maja, tretja pa v sredo, 1. junija. Če prvak do takrat še ne bo znan, pa bosta tekmi še 3. in 6. junija.

V letošnji odločilni seriji se merita najboljši ekipi rednega dela; Crvena zvezda je končala na prvem mestu, Partizan pa na drugem. V rednem delu sta beograjski ekipi dobili vsaka eno medsebojno tekmo.

Danes je Crvena zvezda prevladovala in bila v drugem polčasu vseskozi v položaju, ko je nadzorovala potek dvoboja. Partizan je nazadnje izenačil na 39:39 še v prvem polčasu, potem pa po nekaj dobrih minutah v 32. minuti še prišel na 64:70.

A je nato rdeče-bela zasedba spet stopila na plin in ni več dovolila presenečenja, do konca tekme pa se je razlika povzpela na več kot deset točk, končna je bila tako +14.

Pri zmagovalcih je Nikola Ivanović dosegel 18 točk, po 14 pa Luka Mitrović in Ognjen Dobrić. Za Partizan je Dallas Moore kot najboljši strelec končal pri 12 točkah.

Na poti do finala so košarkarji Crvene zvezde v polfinalu v treh tekmah premagali ljubljansko Cedevito Olimpijo (93:82, 80:88 in 88:78), Partizan pa je prav tako v treh dvobojih izločil črnogorsko Budućnost (82:66, 71:72, 101:77).