Crvena zvezda 'pahnila' Petrol Olimpijo na rob izpada iz lige Aba

Beograd, 02. 02. 2019 20.55 |

Košarkarji Petrola Olimpije so na gostovanju pri vodilni ekipi lige Aba Crveni zvezdi doživeli šesti poraz na zadnjih sedmih tekmah, tako da štiri kroge pred koncem rednega dela ostajajo v nevarnih vodah, ki vodijo v ligo Aba 2 oziroma v kvalifikacije za obstanek. Beograjčani so zmagali z 89:61.

Crvena zvezda je doma prepričljivo ugnala Petrol Olimpijo. (fotografija je arhivska) FOTO: Damjan Žibert

Petrol Olimpija bo v zadnjih štirih tekmah gostila Igokeo in Cedevito ter gostovala pri FMP in Krki. Zadnje mesto po rednem delu pomeni izpad v drugoligaško jadransko druščino, predzadnje pa pelje v kvalifikacije z drugouvrščeno ekipo lige Aba 2, ki se igrajo na dve zmagi in v katerih ima prednost domače dvorane ekipa iz prve lige Aba.

Ljubljančani so v Beogradu nastopili brez Domna Lorbka, ki si je na zadnjem treningu ob padcu lažje poškodoval zapestje, prvič pa je zaigral srbski organizator igre Nenad Miljenović, ki je z ljubljanskim klubom ta teden podpisal pogodbo za pet tekem v ligi Aba. Varovanci trenerja Saša Nikitovića so bili brez možnosti za uspeh. V prvi četrtini so še nekako držali korak s tekmecem, v drugih desetih minutah pa so gostitelji stopili na plin in si do odmora priigrali dvajset točk prednosti, ki so jih v nadaljevanju zlahka zadržali. Do dvomestnih številk sta pri Petrolu Olimpiji prišla le Miha Lapornik (14 točk) in Jan Špan (13 točk).