Curry in Thompson popeljala Golden State do zmage proti Torontu

New York, 28. 01. 2023 07.51 |

M.J., STA
0

Košarkarji Golden State Warriors, branilci naslova v ligi NBA, so doma premagali Toronto Raptors s 129:117. Sedaj so na sedmem mestu zahodnega dela lige. Zvezdnik Stephen Curry je bil prvi mož zmagovalcev s 35 točkami in 11 asistencami, Klay Thompson je dodal 29 točk.

Jimmy Butler
Jimmy Butler FOTO: AP

V noči na nedeljo po slovenskem času bosta igrali tudi preostali ekipi s slovenskima košarkarjema. Dallas Luke Dončića bo gostoval pri Utah Jazz, Chicago Gorana Dragića pa bo igral v Orlandu z Magic. Slednji so s 105:110 izgubili v Miamiju dvoboj s Heat, za katere je Jimmy Butler zbral 29 točk. Milwaukee Bucks so v Indianapolisu s 141:131 ugnali Indiano Pacers. Grški zvezdnik Giannis Antetokounmpo je za zmago prispeval 41 točk, 12 skokov in šest podaj.

Bucks so samo v prvem polčasu zadeli 85 točk in povedli s 33 točkami prednosti. Domačim se je uspelo štiri minute pred koncem približati na osem točk, nato so delali osebne napake nad Antetokounmpom, ki pa je v dobri minuti zadel pet prostih metov in do popolnega preobrata ni prišlo.

Minnesota Timberwolves so v Minneapolisu ugnali Memphis Grizzlies s 111:100. Za zmagovite gostitelje je Anthony Edwards nanizal 25 točk, na drugi strani je Ja Morant zabeležil trojni dvojček s 27 točkami, 11 podajami in 10 skoki, a je s soigralci doživel peti zaporedni poraz v gosteh po prejšnji seriji 11 zmag.

V Oklahoma Cityju so Thunder izkoristili odsotnost poškodovanega zvezdnika Clevelanda Donovana Mitchella in premagali Cavaliers s 112:100. V vrstah gostiteljev se je izkazal Shai Gilgeous-Alexander s četrto zaporedno tekmo, na kateri je dosegel več kot 30 točk (35).

Indiana Pacers - Milwaukee Bucks             131:141

Minnesota Timberwolves - Memphis Grizzlies   111:100

Miami Heat - Orlando Magic                   110:105

Oklahoma City Thunder - Cleveland Cavaliers  112:100

Golden State Warriors - Toronto Raptors      129:117