Dončić in druščina vse do zadnjega dihali za ovratnik zvezdnikom iz Oaklanda

Dallas, 13. 01. 2019 22.54 |

Dan za tem, ko so pri Dallas Mavericks, ekipi slovenskega košarkarja lige NBA Luke Dončića, izvedeli, da so do konca sezone izgubili J.J.-ja Bareo, jim je Stephen Curry natresel še več slabih novic - v obliki enajstih trojk. Curry je skupno dosegel 48 točk, Golden State Warriors pa so v Teksasu zmagali s 119:114. Slovenec je v 32 minutah dosegel 26 točk, imel še šest skokov in pet asistenc. Zadel je tudi pet trojk.

Dallas - Golden State

Bojevniki iz Oaklanda so v Dallas prišli s serijo treh zaporednih zmag in so "stroj" za doseganje košev, na zadnjih šestih tekmah so vedno dosegli vsaj 115 točk ali več. So na drugem mestu zahodne konference lige NBA, zmagali so na 28 tekmah in štirinajstkrat izgubili, v dresu aktualnih prvakov lige NBA pa blestijo Klay Thompson, Steph Curry, Kevin Durant, Draymond Green ... A v formi je tudi Luka Dončić, ki je na zadnjih treh tekmah v povprečju dosegel 27 ali več točk. Dallas je v dosedanjem poteku zabeležil 20 zmag in 22 porazov in zaseda 12. mesto na Zahodu.

Stephen Curry in Luka Dončić
Stephen Curry in Luka Dončić FOTO: AP
Favorizirani gostje so dvoboj dobro začeli in hitro morali na domačo klop na minuto odmora. Gostitelji so prvič prevzeli vodstvo po delnem izidu 7 : 0, ko je na semaforju kazalo 17 : 16.
Pri Dallasu je vnovič navduševal Dončić, ki je bil spet prvi strelec moštva in je tokrat zbral 26 točk, šest skokov in pet podaj, a je bil proti koncu tekme precej nenatančen, saj je zgrešil vse trojke v zadnji četrtini.
Luka Dončić je tekmo začel bolj zadržano, nato pa dosegel hitro osem točk ob dveh trojkah in lepem prodoru, izkazal pa se je tudi z nekaj asistencami. Teksašani so, tudi ob vstopu Dirka Nowitzkija, zaigrali še bolje, povedli z 25 : 19, po koncu prve četrtine pa je bilo 29 : 25 za Dončića in druščino. Mavericksi so se razigrali. Ko je Nowitzki po trojki zadel za 37 : 29, je bila dvorana na nogah. To je bil že prvi alarm za aktualne prvake, ki so do konca polčasa spremenili odnos do igre, zaigrali boljšo obrambo in po trojkah Kevina Duranta in Stephena Curryja so bojevniki povedli z 62 : 54 ob polčasu. Nadaljevanje je bilo rezultatsko izenačeno, ves čas so bili sicer v rahli prednosti gostitelji, ki so po košu vnovič vsestransko razpoloženega Slovenca dve minuti pred koncem povedli s 114 : 112, toda do konca tekme domači niso več zadeli. Bojevniki so z delnim izidom 7 : 0 dokazali in pokazali, zakaj so aktualni prvaki in po koših Curryja dvoboj odločili v svojo korist. Dončić, ki je bil vnovič prvi strelec svoje ekipe, je v 32 minutah dosegel 26 točk, imel še šest skokov in pet asistenc. Zadel je tudi pet trojk.

Rick Carlisle
Rick Carlisle FOTO: AP
Curry je za prvake NBA dosegel zadnjo od svojih enajstih trojk, ko je bilo to najbolj pomembno - pri izenačenju na 114. točki le 42 sekund do konca tekme. A po tekmi sta tako Curry kot trener bojevnikov Steve Kerr pohvalila še Kevina Duranta, ki je poskrbel, da je imel Curry prosto pot do koša. Durrant je za Golden State, ki je slavil četrto zaporedno zmago, dodal 28 točk, Klay Thompson pa je devet od svojih skupno 16 točk dosegel v zadnji četrtini. "Nikakor nismo znali zaustaviti Curryja. Danes je bil naravnost briljanten," je po tekmi priznal domači trener Rick Carlisle
Junak tekme v Dallasu je bil Stephen Curry, ki je ob metu 17:32 dosegel 48 točk.

Žal pa Dončiću druga (domača) tekma proti prvakom ne bo ostala v najlepšem spominu. Če je prvo dobil, pa tokrat v sklepnih trenutkih ni bil dovolj natančen. Imel je vse možnosti, da bi bil znova junak Dallasa, toda pri izenačenju na 114:114, točno minuto pred koncem konec, je za las zgrešil trojko. Na drugi strani je prvi strelec tekme Stephen Curry zadel iz več kot osmih metrov, Dončić pa nato ni več prišel do meta na koš. Mavericks so imeli celo možnost za izenačenje, vendar je Harrison Barnes deset sekund pred koncem izgubil žogo.

Košarkarji Dallasa so zgrešili svojih zadnjih osem metov iz igre. "Vedno lahko najdeš boljši met. Danes enostavno ni bil naš dan," je po tekmi dejal slovenski košarkar.

Naslednja tekma Dallas čaka v sredo, ko bodo doma gostili San Antonio.

Točke

Dallas Mavericks - Golden State Warriors  114 : 119 (29:25, 25:37, 34:30, 26:27)
New York Knicks - Philadelphia 76ers      105:108
Washington Wizards - Toronto Raptors      138:140 (dva podaljška)
Atlanta Hawks - Milwaukee Bucks           114:133
Orlando Magic - Houston Rockets           116:109
Denver Nuggets - Portland Trail Blazers   116:113
Los Angeles Lakers - Cleveland Cavaliers   95:101