Dallas kljub povratku Dončića brez možnosti v Los Angelesu

Los Angeles, 11. 01. 2023 06.41 |

M.J., STA
1

Košarkarji ekipe Dallas Mavericks so na svoji 42. tekmi sezone lige NBA gostovali v Los Angelesu pri Clippersih. Teksašani, po tekmi počitka se je v igralski kader vrnil Luka Dončić, so ves čas rezultatsko zaostajali in izgubili s 113:101. Gostitelji so po prvem polčasu vodili že za 22 točk, v tretji četrtini pa je Dallasu uspelo narediti tekmo vsaj malo bolj zanimivo, a za popoln rezultatski zasuk niso imeli možnosti. Dončić je bil spet daleč najboljši posameznik svoje ekipe in je dosegel 43 točk ter dodal enajst skokov in sedem asistenc v 43 minutah na parketu. Pri zmagovalcih je Kawhi Leonard zbral 33 točk.

Los Angeles Clippers vs Dallas Mavericks
Los Angeles Clippers vs Dallas Mavericks FOTO: Sofascore.com

Branilci naslova Golden State Warriors so spet izgubili, proti Phoenix Suns so klonili s 113:125 četudi se je v ekipo vrnil prvi zvezdnik Stephen Curry in po poškodbi nanizal 24 točk, a je zadel le pet od 15 metov za tri točke. Mikal Bridges je bil prvi strelec Phoenixa s 26 točkami, rezervist Damion Lee je dodal 22 točk ob tem, da je zadel vseh 14 prostih metov. Najbolj učinkovit igralec je bil v domači zasedbi Klay Thompson z 29 točkami, dve manj je zadel Jordan Poole.

Detroit je v Philadelphii dobil kar 147 točk in jih proti 76ers dal le 116. Joel Embiid je zbral 36 točk in 11 skokov. V napeti končnici je Miami premagal Oklahomo City s 112:111 ob 35 točkah Jimmyja Butlerja. Pascal Siakam je z 28 točkami in sedmimi podajami vodil Toronto do zmage proti Charlotte s 132:120. Donovan Mitchell (46 točk) se je vrnil v Salt Lake City, vendar je njegova nova ekipa Cleveland izgubila proti Utah Jazz s 114:116.

Los Angeles Clippers - Dallas Mavericks 113:101   (31:25, 38:22, 19:31, 25:23)
Luka Dončić 43 (za 2: 9:13, za 3: 3:9, prosti meti: 16:21, 11 skokov, 7 podaj, 2 ukradeni žogi in 3 ukradene žoge v 42 minutah)

Philadelphia 76ers - Detroit Pistons    147:116

Miami Heat - Oklahoma City Thunder      112:111

Toronto Raptors - Charlotte Hornets     132:120

Utah Jazz - Cleveland Cavaliers         116:114

Golden State Warriors - Phoenix Suns    113:125

Portland Trail Blazers - Orlando Magic  106:109