Dallas Mavericks novo leto začeli s porazom

Salt Lake City, 02. 01. 2024 05.53 |

Ž.K., STA
30

Košarkarji moštva Dallas Mavericks so leto 2024 začeli s porazom, na gostovanju je bil namreč od teksaške ekipe s 127:90 boljši Utah Jazz. Za Dallas, ki je bil tokrat povsem nerazpoložen v napadu, je največ točk dosegel Luka Dončić, ki se je ustavil pri 19.

Minutaža Luke Dončića je bila tokrat zaradi bolečin v stegenski mišici omejena na 34 minut, Mavericksom pa ni pomagalo niti dejstvo, da se je na parket vrnil Kyrie Irving, potem ko je izpustil 12 tekem zaradi težav z bolečinami v peti. Irving je dosegel 14 točk in devet skokov. Mavericksom tokrat ni stekel met z razdalje, zadeli so zgolj 11 trojk iz 40 poskusov, Utah je prepričljivo dobil skok (53-41).

Kyrie Irving in Ochai Agbaji
Kyrie Irving in Ochai Agbaji FOTO: AP

Na drugi strani je zablestel Jordan Clarkson, ki je dosegel svoj prvi trojni dvojček v karieri in postal prvi igralec Jazzov s trojnim dvojčkom po Carlosu Boozerju, ki mu je to uspelo "daljnega" februarja 2008. Clarkson je tekmo končal z 20 točkami, 11 podajami in 10 skoki. Italijan Simone Fontecchio je bil sicer najboljši igralec Jazza in tekme s 24 točkami. Lauri Markkanen je dodal 17 točk.

Jordan Clarkson
Jordan Clarkson FOTO: AP

Utah se je tako Dallasu maščeval za poraz, ki so ga doživeli 6. decembra, ko so proti teksaški zasedbi izgubili s 50 točkami razlike (147:97). Pri Utahu so se iz tistega poraza veliko naučili in tokrat niso dovolili, da bi se razigral prvi zvezdnik Dallasa Dončić, ki je tokrat dosegel 21 točk manj kot pred skoraj mesecem dni nazaj.

Statistika tekme Utah Jazz - Dallas Mavericks
Statistika tekme Utah Jazz - Dallas Mavericks FOTO: Sofascore.com

Po treh zaporednih gostujočih tekmah, na katerih so Teksašani vknjižili zmago in dva poraza, se bodo sedaj odpravili domov, kjer jih čaka sedem zaporednih tekem v American Airlines Centru. Še v tem tednu se bodo dvakrat pomerili s Portland Trail Blazers, prva tekma jih čaka že čez dva dni.

Luka Dončić
Luka Dončić FOTO: AP

Kamerunski košarkar Pascal Siakam je dosegel rekordnih 36 točk pri zmagi Toronta nad gostujočim Clevelandom s 124:121.

Britanski napadalec O.G. Anunoby, ki je leta 2019 z moštvom Toronto Raptors osvojil naslov lige NBA, je zablestel na svoji prvi tekmi v ligi NBA za New York Knicks. Svojemu novemu klubu je pomagal premagati vodilno ekipo zahodne konference Minnesoto s 112:106. Anunoby je dosegel 17 točk in šest skokov le nekaj ur po prihodu iz Toronta v sobotni menjavi. Julius Randle je bil najboljši pri kratkohlačnikih z 39 točkami.

Giannis Antetokounmpo je dosegel 30 točk, 18 skokov in 11 podaj, kljub odlični predstavi Grka je zasedba Milwaukee Bucks doživela poraz proti ekipi Indiana Pacers 113:122. Najboljši pri Indiani je bil Tyrese Haliburton s 26 točkami, 11 podajami in devetimi skoki.

Branilci naslova iz Denver Nuggets so premagali gostujoči Charlotte s 111:93.

Kawhi Leonard je ob vrnitvi po poškodbi dosegel 24 točk, Paul George jih je dodal 23, košarkarji Los Angeles Clippers pa so na prvi dan v letu 2024 premagali Miami Heat s 121:104 za tretjo zaporedno zmago. Leonard je presegel 13.000 kariernih točk v ligi NBA.