Zanesljiva zmaga Phoenixa v Dallasu

Dallas, 25. 01. 2024 06.04 |

Ekipa Dallas Mavericks je v košarkarski ligi NBA v dvorani American Airlines Center gostila Phoenix Sunse in izgubila proti eni od bolj vročih moštev v ligi ta hip. Gostje so sredi Dallasa slavili s 132:109. Junak njihove zmage je bil Devin Booker, ki je 22 od 46 točk dosegel v tretji četrtini, ko si je Phoenix zagotovil odločilno prednost in prišel do sedme zaporedne zmage. Slovenski košarkar Luka Dončić je za gostitelje dosegel 34 točk. Dodal je še devet podaj in osem skokov, igral pa je 39 minut.

V severnoameriški ligi NBA so košarkarji Dallasa doživeli nov poraz. Na krilih Devina Bookerja, ki je dosegel kar 46 točk, jih je s 132:109 premagal Phoenix. Odličen je bil vnovič Luka Dončić, ki je za poražence dosegel 34 točk, devet podaj in osem skokov, temu pa dodal dve blokadi in ukradeno žogo.

Dallas Mavericks vs Phoenix Suns
Dallas Mavericks vs Phoenix Suns FOTO: Sofascore.com

Odločilna je bila tretja četrtina. V drugi je Dallas pred domačim občinstvom po trojki Dončića vodil že za 16 točk (46:20), a so se gostje že do glavnega odmora približali na koš razlike. Tretji del pa je ekipa iz Arizone dobila kar s 43:20, Booker pa je samo v tem delu dosegel 22 točk in postavil osnovo za sedmo zaporedno zmago.

Tim Hardaway Jr. je za Dallas, pri katerem je manjkal poškodovani Kyrie Irving, dosegel 17 točk, za zmagovalce je Kevin Durant dosegel 12 točk in 10 skokov, Bradley Beal je dodal 20 točk.

Že v petek moštvo iz Teksasa gostuje v Atlanti. To so ponoči v San Franciscu s 134:112 premagali igralci moštva Golden State Warriors. Obe ekipi sta se na tekmi poklonili tudi prezgodnji smrti srbskega pomočnika trenerja Dejana Milojevića, ki je nepričakovani umrl za posledicami srčne kapi. Golden State je zaradi tragičnega dogodka prestavil kar dve tekmi.

Na vrhu zahoda je izjemna gneča. Ponoči sta 31. zmago v sezoni dosegla Oklahoma in Minnesota ter se izenačila z Denverjem. Oklahoma se je veselila zmage s 140:114 na gostovanju v San Antoniu. Shai Gilgeous-Alexander je k zmagi prispeval dvojni dvojček 32 točk in 10 podaj. Minnesota pa je s 118:107 zmagala v Washingtonu. Anthony Edwards je dosegel kar 38 točk, Karl-Anthony Towns 27 in Rudy Gobert 19 točk in 16 skokov.

Izidi, liga NBA:
Dallas Mavericks - Phoenix Suns 109:132 (34:25, 24:32, 20:43, 31:32)
Luka Dončić 34 (11:23 iz igre, 4:11 za tri, prosti meti 8:12, devet podaj in osem skokov v 39 minutah

Detroit Pistons - Charlotte Hornets          113:106

Washington Wizards - Minnesota Timberwolves  107:118

Miami Heat - Memphis Grizzlies                96:105

Houston Rockets - Portland Trail Blazers     131:137 (podaljšek)

Milwaukee Bucks - Cleveland Cavaliers        126:116

San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder    114:140

Golden State Warriors - Atlanta Hawks        134:112