Irving in Dončić zrežirala zmago proti Utahu

Dallas , 08. 03. 2023 06.01 |

M.J., STA
7

Po tesnem domačem porazu proti Phoenixu, so imeli košarkarji Dallas Mavericksov hitro priložnost za popravni izpit v American Airlines Centru. Nasproti jim je stala ekipa iz Salt Lake Cityja. Utah Jazz so v Teksas dopotovali s serijo treh zaporednih porazov in proti Dallasu zabeležili še četrtega v nizu. Prvi strelec srečanja je bil Kyrie Irving, ki je 17 točk dosegel v zadnjem delu igre. Luka Dončić je prispeval 29 točk, deset skokov in šest asistenc.

Kyrie Irving je zadel odločilno trojko ter 17 od svojih skupno 33 točk v zadnji četrtini, Luka Dončić pa je k zmagi Dallas Mavericks nad oslabljenimi Utah Jazz s 120:116 dodal 29 točk in deset skokov.

Dallas (34-32) je dan začel na sedmem mestu v zahodni konferenci, večer pa končal na petem mestu zahoda in izboljšal izkupiček na 3-5 na tekmah, na katerih sta skupaj zaigrala oba zvezdnika Irving in Dončić. "Enostavno obožujem izziv," je dejal Irving o svoji izjemni igri v zadnji četrtini: "Rad opazujem, kje imajo fantje noge, kje so mentalno, spremljam, koliko ekip se drži svojega načrta igre."

"Obožuje ta trenutek," je dejal trener Dallasa Jason Kidd o Irvingu, ki je v Dallas prišel 6. februarja iz Brooklyn Nets. "Rad zmaguje. Rad pomaga svoji ekipi do zmage." Tim Hardaway ml. je k zmagi dodal 24 točk s klopi. Prvi strelec gostov je bil Lauri Markkanen s 33 točkami, Talen Horton-Tucker je dodal 21 točk.

Dallas Mavericks vs Utah Jazz
Dallas Mavericks vs Utah Jazz FOTO: Sofascore.com

Jazzerji so izgubili še četrtič zaporedoma in prvič v sezoni padli pod 50-odstotni izplen. Igrali so brez dveh zvezdnikov, branilca Jordana Clarksona (zvin prsta) in centra Walkerja Kesslerja (bolezen). Naslednja tekma Dallas čaka v četrtek, ko bo gostoval pri New Orleans Pelicans.

Spet so slavili tudi Milwaukee Bucks, tokrat še brez Gorana Dragića, ki se je ekipi pridružil pred dnevi. Bucksi so brez poškodovanega prvega zvezdnika Giannisa Antetokounmpa slavili novo zmago. Tokrat so s 134:123 premagali Orlando Magic ter potrdili prvo mesto v vzhodni konferenci. Zdaj imajo pred Boston Celtics dve tekmi in pol naskoka. Tokrat so blesteli Brook Lopez, Khris Middleton in Jevon Carter. Lopez je tekmo končal s 26 točkami, Middleton in Carter pa sta za Milwaukee dosegla po 24 točk. Bobby Portis, Jae Crowder in Joe Ingles so prav tako končali z dvomestnim številom za Bucks, ki so slavili še deveto zaporedno zmago v gosteh. Goran Dragić se tudi tokrat še ni pridružil novi sredini na tekmi. Naslednja Milwaukee čaka v petek, ko bo doma gostil Brooklyn Nets.

Joel Embiid
Joel Embiid FOTO: AP

New York Knicks so po devetih zaporednih zmagah tokrat v domačem Madison Square Gardnu s 105:112 izgubili proti Charlotte Hornets. Ko se je že zdelo, da sršeni drvijo proti 47. porazu v sezoni, ko so kratkohlačniki v začetku drugega polčasa povedli za 16 točk, so se gosti vrnili "med žive" in s 37 točkami v zadnji četrtini prišli do zmage. Kelly Oubre ml. je za goste dosegel 27 točk, Terry Rozier 25 in Gordon Hayward 23.

V Minneapolisu so Philadelphia 76ers prišli do tretje zaporedne zmage, potem ko so s 117:94 ugnali domače Timberwolves. Joel Embiid je dosegel 39 točk. James Harden je tokrat počival, zato pa je Tyrese Maxey k zmagi dodal 27 točk. "Vseeno mi je, na kakšen način nam uspe, enostavno hočem zmago. Vsakič. Ne glede na to, kdo nam stoji na drugi strani igrišča. Četudi smo danes igrali brez Jamesa Hardna, smo se dogovorili, da bomo enako agresivni kot sicer in vknjižili zmago. Danes smo res dobro igrali tako v napadu kot obrambi," je dejal Embiid po tekmi.