Dallas ob odsotnosti Dončića klonil proti Houstonu

Houston, 23. 12. 2023 06.45 |

A.M., STA
7

Košarkarji Dallasa, ki so v Houstonu igrali brez številnih zvezdnikov, med drugim tudi brez Luke Dončića, so zabeležili poraz z rezultatom 122:96. Rocketsi so tekmo praktično odločili že v prvem polčasu, že pred obračunom pa je bilo jasno, da močno zdesetkano ekipo Jasona Kidda na gostovanju čaka težka naloga.

Houston Rockets - Dallas Mavericks
Houston Rockets - Dallas Mavericks FOTO: AP

Poleg prvih dveh zvezdnikov ekipe iz Teksasa, Luke Dončića (poškodba leve stegenske mišice) in Kyrieja Ivringa (poškodba pete), so tekmo izpustili še Dante Exum, Maxi Kleber, Josh Green in Dereck Lively. Košarkarji Houstona so to s pridom izkoristili in si v prvi četrtini priigrali šest točk prednosti, za miren drugi del srečanja pa poskrbeli v drugi četrtini, ko so rezultatski naskok povišali na +17 (56:39).

S še večjo razliko so domačini dobili tretjo četrtino in se v končnico srečanja podali s prednostjo 29 točk, strategu Imu Udoki pa omogočili, da je v zadnjih minutah tekme nekaj igralnega časa namenil tudi košarkarjem, ki običajno ne igrajo. Mavsi so zadnjo četrtino sicer dobili, kljub temu pa domov odšli z visokim porazom 122:96.

Alperen Sengun je bil najzaslužnejši za zmago Houstona.
Alperen Sengun je bil najzaslužnejši za zmago Houstona. FOTO: AP

Za Houston, ki je po treh porazih vknjižil prvo zmago, je Alperen Sengun dosegel dvojni dvojček z 22 točkami in 15 skoki, Jabari Smith je dodal 21 točk in osem skokov, Jalen Green pa 17 točk. V vrstah Dallasa je bil najboljši v napadu Olivier-Maxence Prosper (20 točk), ki je v igro vstopil s klopi za rezerve.