New Orleans, 15. 11. 2023 05.54 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min
Ž.K., STA
20

Košarkarji moštva Dallas Mavericks so na enajsti tekmi rednega dela sezone v ligi NBA doživeli najvišji poraz letos. Teksašani so na gostovanju pri New Orleans Pelicansih izgubili s 131:110 in tako bržkone izgubili možnosti, da osvojijo medsezonski turnir, ki ga je vodstvo lige vpeljalo pred začetkom nove sezone. Luka Dončić tokrat ni našel prave forme, saj je dosegel zase skromnih 16 točk, zgrešil pa kar 11 izmed 16 metov iz igre.

Dallas je moral po ponedeljkovi zmagi v Smoothie King Centru tokrat priznati poraz proti istemu moštvu. New Orleans je bil na drugi zaporedni tekmi precej boljši tekmec in si je visoko prednost zagotovil že v prvih dveh četrtinah (+16), v tretji četrtini, ki so jo Pelicansi dobili s 44:31, pa so dokončno pokopali upe Dallasa.

Statistika tekme New Orleans Pelicans - Dallas Mavericks
Statistika tekme New Orleans Pelicans - Dallas Mavericks FOTO: Sofascore.com

Pri Teksašanih sta bila tokrat s 17 točkami najboljša strelca Kyrie Irving in Tim Hardaway mlajši, Luka Dončić, ki je imel najslabši strelski večer v aktualni sezoni, je prispeval točko manj. Pri domačem moštvu sta se s po 25 točkami izkazala Brandon Ingram in Jordan Hawkins.

"Slaba igra," je po gostovanju v New Orleansu dejal  Dončić, ki se je tudi pritožil, da je igrišče, ki ga New Orleans uporablja za turnir, spolzko in nestabilno. "Imamo 82 tekem v sezoni NBA. Seveda bodo slabi večeri. Igrali smo slabo. To je to."

Luka Dončić je tokrat dosegel zase skromnih 16 točk
Luka Dončić je tokrat dosegel zase skromnih 16 točk FOTO: AP

Kyrie Irving, ki je bil prvi med strelci s 35 točkami, ko sta se ekipi srečali dva večera prej, je dosegel 17 točk. Tudi Tim Hardaway Jr. je dosegel 17 točk, preden je trener Jason Kidd večino zadnje četrtine umaknil vse člane začetne peterke.

Mavericksi so bili na splošno površni, zagrešili so 20 izgubljenih žog, kar je New Orleans spremenil v 31 točk.

"Noč je bila slaba, naša obramba, naša energija in izgubljene žoge so nam škodile," je dejal trener Dallasa Jason Kidd. "Dajte priznanje New Orleansu. Prišli so ven in igrali so močno."

Dallas Maverickse v nadaljevanju v noči na četrtek čaka gostovanje v Washingtonu pri Wizardsih.

Jason Kidd ni olepševal poraza svojega moštva
Jason Kidd ni olepševal poraza svojega moštva FOTO: AP

Format medsezonskega turnirja

V skupinskem delu novega medsezonskega turnirja sodelujejo vse ekipe, razdeljene pa so v šest skupin – po tri na konferenco. Vsaka ekipa bo v svoji skupini odigrala štiri tekme, v izločilni del pa se bo uvrstilo šest zmagovalcev skupin ter dve ekipi, ki sta v svojih skupinah dosegli najboljši odstotek zmag in nista bili prvi.

Vse tekme v izločilnem delu, vključno s finalom, bodo igrali na eno zmago. Tekme bodo večinoma ob torkih in petkih, vse razen finalne pa bodo štele za lestvico v ligi. Finale bo na sporedu 9. decembra, odigran pa bo v Las Vegasu. Vsak igralec ekipe, ki bo zmagala finale medsezonskega turnirja, bo za nagrado prejel 470.000 evrov. Format ni bil univerzalno sprejet med navijači, predvsem zaradi pomanjkanja otipljive nagrade na koncu, ki se poleg pokala pravzaprav manifestira zgolj v finančni spodbudi za zmagovalce.

Luka Dončić
Luka Dončić FOTO: AP

Srbski zvezdnik lige NBA Nikola Jokić ohranja ritem, košarkar iz Somborja je dosegel 32 točk, prvaki iz Kolorada Denver Nuggets pa so ohranili rekord nepremagljivosti doma in Los Angeles Clippersom prizadejali šesti zaporedni poraz na turnirju med sezono lige NBA. V tekmi skupine B zahodne konference v Denverju so prvaki lige NBA izničili zaostanek sedmih točk sredi četrte četrtine in dosegli zmago s 111:108.

Nikola Jokić in James Harden
Nikola Jokić in James Harden FOTO: AP

Poraz je bil še en hud udarec za Clipperse, ki so izgubili že šest tekem po vrsti, odkar so prejšnji mesec pripeljali Jamesa Hardena. Videti je bilo, da so Clippersi pripravljeni prekiniti ta niz porazov po veličastni predstavi Paula Georgea, ki je dosegel 35 točk, Harden pa jih je dodal 21. Kljub temu so Nuggetsi v zadnjih minutah četrte četrtine premagali Los Angeles z delnim izidom 19:9 in prišli do zmage.

"Izgubili so petkrat po vrsti, zato smo vedeli, da bodo igrali zelo agresivno," je dejal Jokić. "Toda to sezono smo bili doma neporaženi in želeli smo, da tako ostane," je dodal Srb, ki je zbral 16 skokov in devet podaj.

Jokića je strelsko podpiral Aaron Gordon z 20 točkami, Reggie Jackson pa jih je dodal 18.

V San Franciscu se je ognjevit spopad med Golden State Warriorsi in Minnesota Timberwolvesi končal z zmago gostov s 104:101, ki so izničili zaostanek 12 točk v tretji četrtini in zmagali.

Rezultat je zasenčil spektakularen spopad v prvi četrtini, po katerem so morali igralci Golden Stata Klay Thompson in Draymond Green ter Jaden McDaniels iz Minnesote z igrišča. Thompson je dobil osebno napako po prepiru z McDanielsom na osrednjem igrišču, ki se je končal z raztrgano majico igralca Warriorsov. Green je bil izključen zaradi svoje vloge v prerivanju s francoskim zvezdnikom Wolvesov Rudyjem Gobertom.

V Philadelphii je Tyrese Haliburton dosegel 33 točk, ko so Indiana Pacersi prekinili niz osmih zmag 76ersov z zmago 132:126. Joel Embiid je končal z 39 točkami, 12 skoki in šestimi podajami za Philadelphio, vendar ni mogel preprečiti Pacersom, da ne bi dosegli dveh zmag od dveh na tekmi skupine A vzhodne konference.

LeBron James se je vrnil po poškodbi in dosegel 16 točk, ko so Los Angeles Lakersi premagali Memphis Grizzliese s 134:107.

V Oklahoma Cityju so se Victor Wembanyama in San Antonio Spurs še enkrat mučili ob porazu proti Thunderju s 87:123. Prvi izbor na naboru Wembanyame je končal z le osmimi točkami, medtem ko je Shai Gilgeous-Alexander ukradel šov za OKC z 28 točkami.

New Orleans Pelicans – Dallas Mavericks         131:110

(Luka Dončić: 16 točk, 2 skoka, 2 asistenci, 8 izgubljenih žog v 26 minutah za Dallas)

Utah Jazz – Portland Trail Blazers              115:99

Denver Nuggets – LA Clippers                    111:108

Golden State Warriors – Minnesota Timberwolves  101:104

Los Angeles Lakers – Memphis Grizzlies          134:107