Dallas z odličnim drugim polčasom popravil vtis in nadigral Philadelphio

Dallas, 12. 01. 2020 04.46 |

V šestem zaporednem obračunu na parketu domačega American Airlines Centra so košarkarji Dallasa popravili bled vtis s predhodne tekme proti Los Angeles Lakersom in z izidom 109:91 ugnali neugodno Philadephio 76ers. Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić je v slabih 33 minutah igre prispeval 19 točk, 12 podaj in 8 skokov.

To je bila 24. zmaga v sezoni za Mavse, ki so tako popravili slabši vtis s predzadnje domače tekme, na kateri so praktično brez izstreljenega naboja klonili proti mogočnim Lakersom.

Tudi tokrat je bil med najučinkovitejšimi posamezniki v vrstah Dallasa slovenski košarkarski as Luka Dončić, ki je v slabih 33 minutah igre zbral 19 točk, 12 podaj in 8 skokov. Do prvega dvojnega dvojčka v sezoni je prišel tudi Dwight Powell, ki je 19 točkam dodal še 12 skokov, Dorian Finney-Smith je prispeval 16 točk, po 12 pa sta jih dosegla Boban Marjanović in Tim Hardaway mlajši. Predvsem visoki srbski center je navdušil z učinkovitostjo, saj je za 12 točk in en skok potreboval pičlih osem minut, kolikor jih je prebil na parketu domačega American Airlines Centra, Powell pa je izkoristil odsotnost prvega zvezdnika Philadelphie Joela Embiida. Prav izostanek učinka slednjega se je močno kazal v igri gostov, ki niso našli odgovora na razpoloženost omenjenega centrskega dvojca Mavsov Marjanović-Powell.

Boljši drugi polčas za zmago Mavsov
Pri Sixersih je tokrat v ospredje stopil kvartet – Tobias Harris (20 točk), Al Horford (16), Josh Richardson (16), Ben Simmons (11) – ki je od skupnih 91 točk gostov prispeval več kot dve tretjini le-teh. Philadelphia je sicer odlično začela srečanje in ob povprečni predstavi varovancev trenerja Ricka Carlisla dobila uvodno četrtino z 22:20. Nič drugače ni bilo v drugih 12 minutah tekme, ko so gostje z dobrim skokom v obrambi in napadu ohranjali lepo prednost pred Mavericksi in na veliki odmor odšli s prednostjo devetih točk (50:41).

TEKMA

Že začetek drugega polčasa pa je nakazal, da je iz slačilnice prišel povsem drugačen Dallas, ki mu je že v uvodnih minutah tretje četrtine uspelo ujeti goste iz zvezne države Pensilvanije (53:53), v nadaljevanju pa z večjo učinkovitostjo v napadu in agresivnejšo obrambo streti odpor zasedbe Bretta Browna. Ko je, kot že zapisano, v igro vstopil še visokorasli Bobi Marjanović, ki je s šestimi zaporednimi točkami poskrbel za vodstvo Dallasa z 81:71, je bila nova zmaga praktično že v žepu.

Dončić je v drugih 24 minutah navdušil z nesebičnostjo in z nekaj izjemnimi podajami učinkovito zaposlil soigralce, ki so dodobra napolnili koš Sixersov za končnih 109:91.