Dallas z razpoloženim dvojcem Dončić-Irving 'povozil' odpisani Portland

Dallas, 04. 01. 2024 04.43 |

Košarkarji Dallasa so z obračunom v noči na četrtek proti zelo skromnemu Portlandu začeli niz sedmih zaporednih tekem v domačem American Airlines Centru. Luka Dončić, Kyrie Irving in druščina so se poigrali z omenjenim tekmecem in slavili z visokim izidom 126:97. Slovenski košarkarski as je ob odličnem metu iz igre prispeval 41 točk, šest skokov, pet podaj in eno ukradeno žogo. Irving je dodal 29 točk.

Teksaška franšiza je že v uvodnih 12 minutah vzpostavila prevlado na domačem parketu, kjer sta njena glavna zvezdnika Luka Dončić in Kyrie Irving držala vse niti igre v svojih rokah.

Dallas je z (vnovično) blestečo predstavo v napadu že do polčasa povsem nadigral odpisani Portland Trail Blazers (78:47), ki v niti enem trenutku ni bil dorasel tekmec varovancem trenerja Jasona Kidda. Slednji so ob učinkovitem napadu zaigrali zelo dobro tudi v obrambi, nenazadnje pa prejetih zgolj 47 točk v prvem delu igre pove vse o zavzetosti košarkarjev v temno modrih dresih.

Tudi v tretji četrtini se razmerja moči na parketu American Airlines Centra niso spremenila. Dončić je nadaljeval z rešetanjem gostujočega obroča (met iz igre: 11/14, met za tri točke: 4/7) in obenem z odličnimi podajami razigraval svoje soigralce, ki so mu sledili z uspešnimi meti izza črte 6,75 metra.

Vodstvo s 102:74 po treh četrtinah je bilo dovolj prepričljivo, da se je Kidd odločil svojemu prvemu zvezdniku v zadnjih 12 minutah tekme nameniti zasluženi počitek. Luka se je na koncu ustavil pri 41 točkah, šestih skokih, petih podajah in eni ukradeni žogi, medtem ko jih je Irving dodal 29. Pri domačih sta dvomestno število točk dosegla še Tim Hardaway mlajši (14) in Jaden Hardy (11), sta pa zaradi poškodb manjkala že dalj časa odsotni Maxi Kleber in Dante Exum.