Dallas za šesto zaporedno zmago ugnal San Antonio

Dallas, 15. 02. 2024 05.55 |

Ž.K., STA
6

Košarkarji Dallasa so brez težav premagali zadnjeuvrščeno moštvo zahodne konference San Antonio Spurs s 116:93. Ob šesti zaporedni zmagi, ki Maverickse uvršča na sedmo mesto v zahodni konferenci, se je najbolj izkazal Kyrie Irving, ki je dosegel 34 točk, Luka Dončić jih je dodal 27. Za Dallas zdaj sledi enotedenski premor zaradi tekme vseh zvezd lige NBA ob koncu tedna, kjer bo nastopil tudi Dončić, nato pa bodo serijo domačih tekem sklenili proti moštvu Phoenix Suns.

Dallas je tokrat nekoliko počasneje začel tekmo in prvo četrtino celo izgubil s 25:32, potem pa so varovanci Jasona Kidda pokazali zobe in drugo četrtino dobili z 32:19, tretjo pa z 32:14. V zadnji, v kateri so prvi zvezdniki moštva v glavnem že počivali, so nato Mavericksi tekmo le še mirno pripeljali do konca.

Luka Dončić
Luka Dončić FOTO: AP

Štiriindvajsetletni Luka Dončić je ob 27 točkah v statistiko vpisal še devet skokov, osem podaj ter dve ukradeni in pet izgubljenih žog v 31:19 minute na parketu. Iz igre je zadel 11 od 20 metov, a od tega le en met iz osmih poskusov za tri točke.

Ob visoki prednosti in razpoloženem Kyrieju Irvingu, ki se je ustavil pri 34 točkah, devetih skokih in sedmih podajah, Dončić v zadnji četrtini ni več stopil na parket.

Dallas (32-23) je proti San Antoniu (11-44) slabše začel in v prvi četrtini zaostajal že za 15 točk. Tudi sredi drugega dela igre je prednost gostov znašala 11 točk, nato pa je na sceno stopil Irving in v drugi četrtini dosegel 17 od svojih 34 točk.

"Vemo, da ne smemo paničariti, moramo le nadaljevati v svojem ritmu, igrati hitro. Težko nas je premagati, ko iz protinapadov dosežemo več kot 15, 20 točk. Vedeli smo, da smo bili v obrambi v prvi četrtini preveč statični. Morali smo le najti prave noge, in ko smo jih, smo bili uspešni," je po tekmi o slabšem začetku dejal Irving.

Kyrie Irving
Kyrie Irving FOTO: AP

Prednost so nato košarkarji iz Dallasa v tretji četrtini, ki so jo dobili za 18 točk, povišali na 23 točk in razblinili vse dvome o zmagovalcu, tako da je lahko v zadnjih minutah trener Jason Kidd spočil nosilce igre, na novinarski konferenci po dvoboju pa je o Dončiću dejal: "Trenutno igra na zelo visoki ravni in bi moral biti večkrat omenjen v igri za najkoristnejšega igralca lige."

Na parket se je ob zmagi vrnil novinec Dereck Lively (8 točk, 4 blokade), dvojni dvojček z desetimi točkami in desetimi skoki pa je dosegel Daniel Gafford. Odsoten je bil Maxi Kleber, kmalu pa bo po Kiddovih besedah za igro pripravljen tudi organizator igre Dante Exum.

Mavericksi so ostali na sedmem mestu zahodne konference in se na odmor za dejavnosti All star ob Boston Celticsih (43-12) podali z najdaljšim aktivnim nizom zmag v NBA. Naslednja tekma jih čaka 23. februarja, ko bodo gostili Phoenix Sunse.

Tekmo vseh zvezd si boste lahko v noči iz nedelje na ponedeljek ob 2.00 v živo ogledali na Kanalu A in VOYO!

"Ta odmor za tekmo All star moramo vzeti resno in ga izkoristiti, da izpilimo fizično pripravljenost. Vemo, kaj je pred nami. Glavni cilj je boriti se za naslov, ampak moramo se tudi razvijati kot ekipa in si zaupati. Šest zaporednih zmag je super, a s tem se ne bomo zadovoljili," je še dodal Irving.

Dallasov naslednji tekmec Phoenix (33-22) je ponoči prav tako zanesljivo slavil proti Detroit Pistonsom (8-46) s 116:100.

Statistika tekme Dallas Mavericks - San Antonio Spurs
Statistika tekme Dallas Mavericks - San Antonio Spurs FOTO: Sofascore.com

Na zahodu so bili uspešni košarkarji iz Los Angelesa. Clippersi (36-17) so po sijajni zadnji četrtini, ki so jo dobili za 16 točk, premagali Golden State Warriorse (26-26) s 130:125. Bojevnikom ni pomagalo niti 41 točk Stephena Curryja.

Lakersi (30-26) so za tretjo zaporedno zmago tudi brez LeBrona Jamesa premagali moštvo Utah Jazz (26-29) s 138:122. Anthony Davis (37) in Rui Hachimura (36) sta skupaj dosegla več kot polovico točk Jezernikov.

Tretjič zapovrstjo pa so izgubili prvaki Denver Nuggets (36-19). S 102:98 so bili boljši Sacramento Kingsi (31-23). Od Dallasovih tekmecev na zahodu so s 133:126 proti Washington Wizardsom (9-45) slavili New Orleans Pelicansi (33-22).

Na vzhodu so Miami Heat (30-25) premagali Philadelphia 76erse (32-22) s 109:104, Boston pa kar s 136:86 Brooklyn Netse (21-33). Cleveland Cavaliersi (36-17) nadaljujejo dobre predstave, tokrat so s 108:105 ugnali Chicago Bullse (26-29), New York Knickse (33-22) pa so v nizu štirih zaporednih porazov. S 118:100 so jih premagali Orlando Magic (30-25).

New Orleans Pelicans – Washington Wizards  133:126

Dallas Mavericks – San Antonio Spurs       116:93 (Luka Dončić: 27 točk, 9 skokov, 8 podaj v 31:19 minute za Dallas)

Denver Nuggets – Sacramento Kings           98:102

Phoenix Suns – Detroit Pistons             116:100

Utah Jazz – Los Angeles Lakers             122:138

Golden State Warriors – LA Clippers        125:130