Denver do zmage v Los Angelesu, dve točki in pet skokov za Čančarja

Los Angeles, 27. 12. 2021 07.45 |

STA, A.V.
0

Ekipa Denver Nuggets slovenskega reprezentanta Vlatka Čančarja je ponoči s 103:100 ugnala Los Angeles Clipperse v severnoameriški poklicni košarkarski ligi NBA. Čeprav so imeli gostje 17 točk naskoka, so za zmago trepetali do zadnjih sekund. Slovenski reprezentant je v dobrih 15 minutah na parketu dosegel dve točki in dodal pet skokov, s 26 točkami in 22 skoki pa se je izkazal Nikola Jokić.

Ob tem je odlični srbski center in najkoristnejši igralec rednega dela prejšnje sezone vknjižil še osem podaj ob dveh ukradenih žogah in dveh blokadah. Vlatko Čančar je priložnost tokrat dobil s klopi, v 15 minutah in 14 sekundah na parketu pa je zadel edini met za dve točki. Ob razpoloženem Nikoli Jokiću je 17 točk dodal Will Barton, s klopi pa se je s 15 dokazal Davon Reed. Pri Clippersih sta po 18 točk dosegla Eric Bledsoe in Brandon Boston mlajši.

Denver je na zadnji tekmi proti moštvu Charlotte Hornets zapravil vodstvo 19 točk in izgubil, tokrat pa je imel na začetku tretje četrtine +17 točk. Toda Clippersi, ki so igrali brez poškodovanega Paula Georgea, so že do začetka zadnje četrtine izničili zaostanek in povedli. V zadnjem delu so košarkarji iz Los Angelesa vodili za devet točk, v zadnjih šestih minutah pa so Nuggetsi z delnim izidom 16:7 in predvsem z Jokićevo pomočjo le prišli do 16. zmage in polovičnega izkupička (16-16) za šesto mesto v zahodni konferenci. Clippersi kljub porazu ostajajo peti (17-16).

"Za praznike nisem bil dobra družba," je po tekmi dejal trener Denverja Mike Malone in spomnil na boleč poraz proti Charlotte Hornetsom. "Bil sem 'zatežen', zato sem se že vnaprej opravičil ženi, hčerkama in svojim psom," je slikovito nadaljeval Malone. "Tole na koncu je bila prava pustolovščina. Prišli smo do 17 točk prednosti, potem pa se je v hipu vse spremenilo. Clippersi so postali agresivni, ves čas so tekli, mi pa smo ves čas zaostajali, bili smo v pripravljenosti. Potrebovali smo to zmago in odzvali smo se kar najbolje. Stopili smo skupaj in preživeli to nevihto. Tekmeca smo ustavili v napadu, nismo bili sebični," je še dodal Malone.

Pred Denverjem je na četrtem mestu moštvo Memphis Grizzlies (20-14), ki je ponoči zanesljivo ugnalo Sacramento Kingse s 127:102. Odločilen je bil predvsem drugi polčas, ki so ga Grizliji dobili z 78:52. Pri Memphisu je največ, 28 točk, dosegel Desmond Bane. Na vzhodu so Philadelphia 76ersi slavili proti Washington Wizardsom s 117:96. Joel Embiid se je izkazal s 36 točkami in 13 skoki. Obe ekipi sta v sezoni zbrali 17 zmag ob 16 porazih in zasedata šesto oz. sedmo mesto lestvice. Cleveland Cavaliersi pa so po 20. zmagi v sezoni na petem mestu vzhoda, tokrat so prepričljivo ugnali Toronto Raptorse s 144:99.

Četrtouvrščeni na vzhodu, igralci ekipe Miami Heat (21-13), so v floridskem derbiju v nedeljo pozno zvečer po slovenskem času ugnali Orlando s 93:83 in slavili tretjo zaporedno zmago, druga ekipa, Chicago Bulls (20-10), pa je s 115:103 premagala Indiana Pacerse. Tudi Biki so dosegli tretjo zaporedno zmago, zanjo pa je bil najbolj zaslužen Zach LaVine z 32 točkami.

San Antonio Spursi so bili prepričljivo boljši od Detroit Pistonsov in zmagali s 144:109, moštvo Oklahoma City Thunder pa je v derbiju začelja na zahodu s 117:112 premagalo New Orleans Pelicanse. Shai Gilgeous-Alexander je ob tem dosegel 31 točk.