Denver po zmagi na tretji tekmi še živi

Orlando, 23. 09. 2020 07.35 |

Košarkarji Denver Nuggets so v finalu zahodne konference lige NBA vendarle dosegli zmago. Proti Los Angeles Lakers so zmagali s 114:106 ter vodstvo Jezernikov v boju na štiri zmage znižali na 2:1. Najboljši posameznik Denverja je bil Jamal Murray z 28 točkami in 12 skoki. Murray je dosegel tudi ključni trojki v izdihljajih tekme. Favorizirani Los Angeles, v katerem je bil v ospredju LeBron James s 30 točkami, desetimi skoki in 11 podajami, je po dveh zmagah v finalu zahoda naletel na prvi spodrsljaj. Udeleženec finala tako ne bo znan že po štirih tekmah. Tudi v finalu vzhodne konference še ni znan razplet boja. Miami Heat, v dresu katerega blesti Goran Dragić, proti ekipi Boston Celtics vodi z 2:1 v zmagah.

Murray in Jokić na tretji tekmi z Lakersi
Murray in Jokić na tretji tekmi z Lakersi FOTO: Sofascore.com

Tretja tekma finala zahoda je postregla z dramatičnimi trenutki. Los Angeles je na začetku zadnje četrtine že zaostajal za 20 točk (77:97), a so se Jezerniki vrnili in vodstvo zlatih zrn stopili na zgolj tri točke (98:101). In ko je že kazalo, da bosta LeBron James in Anthony Davis (27 točk) zrežirala preobrat ter Jezernikom tlakovala vrnitev iz brezna poraza, je na sceno stopil Kanadčan Jamal Murray. V vrstah Denverja je Jerami Grant pomagal s 26 točkami, Nikola Jokić pa je tekmo končal z 22 točkami in desetimi skoki. Trener Denverja je bil zelo prešerne volje. "Vsi imamo že pospravljene kovčke, pripravljene za odhod, vendar še nismo pripravljeni iti," je dejal Michael Malone, "iz neznanega razloga imamo radi ta mehurček.

"V četrti četrtini smo zelo dobro odigrali, a tistih prvih 36 minut nas je očitno prizadelo," pa je poraz Jezernikov pospremil LeBron James. "Mogoče nas lahko premagajo za 20, 30 točk, lahko nas premagajo z zadnjim metom, vendar ne moremo nehati," pa je odločnost Denverja ubesedil Jokić, ki je prepričan, da se je treba boriti do konca.