Denver ohranja upanje

Orlando, 26. 08. 2020 07.39 |

Na peti tekmi končnice košarkarske lige NBA so Denver Nuggets prišli do zmage proti Utah Jazz s 117:107 in izid v zmagah zdaj znižali na 2:3. V ekipi, katere član je sicer tudi Slovenec Vlatko Čančar, a v končnici ni igral, sta blestela Jamal Murray z 42 in Nikola Jokić z 31 točkami, Denver pa se je za zdaj izognil izpadu.

Nikola Jokić
Nikola Jokić FOTO: AP

Jamal Murray je 33 od svojih skupno 42 točk dosegel v drugem polčasu, Michael Porter je k zmagi dodal 15 točk, Jerami Grant pa 13. Zlata zrna so tokrat malo bolj uspešno zaustavila Donovana Mitchella, ki je končal pri "le" 30 točkah. Tekmo pred tem je namreč zbral kar 57 točk in ima povprečje 39,5 točke na tekmo.

Izida, končnica, 1. krog:
- zahod:
Denver Nuggets - Utah Jazz               117:107
(Utah vodi v zmagah s 3:2)

Los Angeles Clippers - Dallas Mavericks  154:111
(Luka Dončić: 22 točk, 8 skokov, 4 podaje, 5 izgubljenih žog v 31 minutah za Dallas)
(LA vodi v zmagah s 3:2)