Denver po petih letih znova v drugem krogu končnice

Ljubljana, 30. 04. 2009 09.11 |

K.A. / STA
6

Košarkarji Denverja so si v severnoameriški ligi NBA že po petih tekmah prvega kroga končnice zagotovili nadaljevanje v drugem krogu.

NBA Denver - New Orleans
NBA Denver - New Orleans FOTO: Reuters

Tokrat so s 107:86 premagali New Orleans. V vzhodni konferenci pa je Atlanta v dvoboju z Miamijem zmagala s 106:91 ter povedla s 3:2 v zmagah.

Denverju je po petih zaporednih končnicah, ki so se končale že po prvem krogu, vendarle uspelo napredovati v drugi krog. Njihov tekmec v konferenčnem polfinalu bo Dallas, ki so ga v rednem delu sezone premagali v vseh štirih medsebojnih obračunih.

Carmelo Anthony je bil glavni junak pete tekme z New Orleansom. Dosegel je 34 točk, kar je njegov osebni rekord v končnicah lige NBA, Chauncey Billups pa je dosegel dvojni dvojček s 13 točkami in 11 podajami. V drugem polčasu se je prebudil še J.R. Smith, saj je 15 od svojih 20 točk dosegel v tem delu igre. Tekmeci iz New Orleansa so bili blizu do sredine tretje četrtine, ko je bil izid 62:62, toda nato je sledila serija domačih in delni izid 24:4 je pomenil konec upov Sršenov. Ti so igrali brez Tysona Chandlerja, najboljši strelec pri poražencih pa je bil David West s 24 točkami.

"Vesel sem, da nam je to breme končno padlo z ramen. Počasi je postajalo že nadležno. Še posebej sem vesel, ker se je Carmelo končno uvrstil naprej," je trener George Karl razkril, s kakšnimi travmami so se v prejšnjih sezonah ubadali v Denverju.

Še eno zmago pa za napredovanje v drugi krog – nazadnje je moštvu takšen podvig uspelo narediti pred desetletjem – potrebuje Atlanta. V peti tekmi je na domačem parketu prepričljivo odpravila Miami, izid je bil 106:91. Večino dela so domači opravili že v prvem polčasu, ki so ga dobili s 63:40, ter pod košema, saj so bili v skokih boljši s 37–29. Joe Johnson je bil najbolj razpoložen in je s 25 točkami dosegel letos največ točk v končnici, čeprav je tekmo začel na klopi, pa je končal pri 23 točkah. Josh Smith jih je dodal še 20. Pri Miamiju je bil zvezdnik Dwyane Wade kljub 29 točkam strelsko preveč osamljen, da bi se lahko floridsko moštvo uspešno zoperstavilo tekmecem; Michael Beasley je zbral 18 točk, Jermaine O'Neal pa 14. Šesta, morda že odločilna, tekma te serije bo v petek v Miamiju.