Denver s Čančarjem nadigral aktualne prvake iz Los Angelesa

Denver, 15. 02. 2021 08.39 |

STA, A.V.
0

Ob porazu, ki so ga doživeli košarkarji Los Angeles Lakers na gostovanju pri Denver Nuggets našega Vlatka Čančarja (6 točk in 2 skoka), tabor aktualnih prvakov Lige NBA skrbi še poškodba enega od stebrov šampionskega moštva Anthonyja Davisa. Za kako resno poškodbo gre, bodo pokazali dodatni pregledi.

Na vrhu zahodne konference ostaja Utah Jazz (22-5), priložnost za 22. zmago v sezoni pa so zamudili košarkarji Los Angeles Lakers (21-7). Klonili so proti Denver Nuggets s 105:122. Obenem se je poškodoval še Anthony Davis, ki ima težave z ahilovo tetivo. Iz tabora branilcev naslova prvaka so sicer sporočili, da z odličnim krilnim centrom ni nič hujšega, v naslednjih dneh pa ga čakajo dodatni pregledi.

V ponovitvi finala zahodne konference v lanski sezoni je Nikola Jokić dosegel nov trojni dvojček. Dosegel je 23 točk in dodal 16 skokov ter 12 podaj. Dve točki več je prispeval Jamal Murray. Na drugi strani je ena podaja do trojnega dvojčka zmanjkala LeBronu Jamesu, ki se je ustavil pri 22 točkah in desetih skokih.

Do strelskega rekorda v ligi NBA pa je prišel Slovenec Vlatko Čančar, ki je dobro izkoristil minute ob koncu dvoboja za šest točk. Zadel je dva od petih metov iz igre in prosti met ter dodal še dva skoka v 6 minutah in 17 sekundah na parketu. Pred tem je največ točk, štiri, dosegel proti Utahu in Portlandu lani februarja. Na parket lige NBA je stopil 26-krat.

Na preostalih tekmah je Oklahoma presenetila Milwaukee s 114:109, Phoenix Suns so vpisali še šesto zaporedno zmago, tokrat je padel Orlando s 109:90, Los Angeles Clippers (20-8) pa so se po zmagi s 128:111 proti Cleveland Cavaliers približali mestnim tekmecem na zahodu.