Denver s Čančarjem še v igri

Denver, 30. 05. 2021 08.54 |

Denver Nuggets so na četrti tekmi izgubili proti Portland Trail Blazersem in izenačili v seriji na 2:2. Utah Jazz pa je na tretji medsebojni tekmi z Memphis Grizzlies zmagal s 121:111.

Denver Nuggets so na četrti tekmi dvoboja proti Portland Trail Blazers izgubili s 95:115, tako da je serija izenačena na 2:2 v zmagah. Vlatko Čančar je odigral osem minut, v tem času pa dosegel šest točk ter po en skok, podajo in blokado. Tokrat je vlogo prvega moža pri Portlandu prevzel Norman Powell, ki je dosegel 29 točk, od tega štiri trojke ob metu iz igre 11:15. CJ McCollum je za šeste nosilce dodal 21 točk. Pri zlatih zrnih je spet največ točk, 16, dosegel Nikola Jokić, ki je za tretje nosilce dodal devet skokov, preden je izpustil celotno zadnjo četrtino. Peta tekma dvoboja bo v torek v Denverju.

Joel Embiid je s 36 točkami dosegel svoj strelski rekord kariere in popeljal Philadelphio do zanesljive zmage 132:103 nad Washington Wizards in vodstva s 3:0 v zmagah prvega kroga vzhodne konference. Sixers so iz igre metali skoraj 59-odstotno in bodo imeli že v ponedeljek priložnost, da pometejo z osmimi nosilci. Na zadnji tekmi večera je vodilna ekipa rednega dela Utah Jazz na tretji medsebojni tekmi zahodne konference proti Memphis Grizzlies odbila napad in zmagala s 121:111. Donovan Mitchell je dosegel 29 točk, od tega deset v zadnjih štirih minutah, Utah pa v zmagah vodi z 2:1.