Dallas brez Dončića poražen v Minnesoti

Detroit, 20. 12. 2021 08.08 |

Košarkarji ekipe Minnesota Timberwolves so pred domačimi gledalci ugnali Dallas Maverickse (111:105). Za goste vnovič ni nastopil slovenski košarkar Luka Dončić, ki vleče neprijetno poškodbo levega gležnja. Na začetku drugega polčasa so gosti ostali tudi brez Latvijca Kristapsa Porzingisa.

Kristaps Porzingis se je sredi tretje četrtine spet poškodoval.
Kristaps Porzingis se je sredi tretje četrtine spet poškodoval. FOTO: AP

Liga NBA je sicer odpovedala tekmo Brooklyn Netsov proti Denver Nuggetsom Vlatka Čančarja ter tekmi med Atlanta Hawksi in Cleveland Cavaliersi ter Philadelphia 76ersi in New Orleans Pelicansi. Odpovedan je bil tudi obračun med Toronto Raptorsi in Orlando Magici, ki je bil na sporedu v ponedeljek, ter dan pozneje srečanje med Brooklynom in Washington Wizardsi. Po nekaterih informacijah je bilo v protikoronskih protokolih vsaj 75  igralcev lige NBA.

Dallas, ki je v tretji četrtini ostal še brez latvijskega centra Kristapsa Porzingisa (13 točk, trije skoki), saj si je poškodoval levo nogo, je doživel šesti poraz na zadnjih desetih tekmah. Mavericksi so sedaj na devetem mestu zahodnega dela lige, tik pred njimi so Denver, Los Angeles Lakersi in Minnesota, za katero je Karl-Anthony Towns dosegel 24 točk, D'Angelo Russell pa 22. Ob porazu proti neposrednim tekmecem za končnico pa je šel Dallasu na roko poraz Lakersov, v Chicagu so jih Bullsi premagali s 115:110.

Devin Booker
Devin Booker FOTO: AP

Na čelu lige so Suns, ki so ekipo Charlotte Hornets v Phoenixu nadigrali s 137:106. Imajo en poraz manj od Golden State Warriorsov. V vzhodnem delu vodi Brooklyn, skupno tretji v ligi, ki je pred Chicagom. Za Sunse – dobili so 23 od zadnjih 25 tekem, 14 v nizu doma – je kar devet košarkarjev doseglo dvomestno število točk, največ, 19, JaVale McGee. Po sedmih tekmah premora zaradi poškodbe se je na parket vrnil Devin Booker (16 točk). V Chicagu pa je DeMar DeRozan zadel 38 točk po dveh tekmah prisilnega počitka zaradi koronskih ukrepov lige. Nikola Vučević je dodal 19 točk in 13 skokov.

Saddiq Bey (26 točk) je Detroit Pistonse vodil do zmage nad moštvom Miami Heat s 100:90, s tem pa se je končal niz 14 porazov ta čas zadnje ekipe lige, kar je izenačen črn klubski rekord. Memphis Grizzliesi so kljub rekordu kariere Dillona Brooksa (37 točk) po petih zmagah izgubili dvoboj proti Portland Trail Blazersom s 100:105, za goste je Damian Lillard 17 od svojih 32 točk zbral v prvi četrtini. Igralci ekipe Sacramento Kings so San Antonio Spurse odpravili s 121:114.

Detroit Pistons – Miami Heat                100:90

Memphis Grizzlies – Portland Trail Blazers  100:105

Sacramento Kings – San Antonio Spurs        121:114

Chicago Bulls – Los Angeles Lakers          115:110

Minnesota Timberwolves – Dallas Mavericks   111:105 (27:26, 29:25, 30:38, 25:17)
(Luka Dončić zaradi poškodbe ni igral za Dallas.)

Phoenix Suns – Charlotte Hornets            137:106