Boston končal zmagovito serijo Dallasa, odlična predstava Čančarja

Dallas, 06. 01. 2023 05.56 |

M.J., STA
1

Košarkarji Dallasa so v American Airlines Centru gostili najboljšo ekipo lige NBA iz Bostona, ki pa je zadnji dve tekmi izgubila. Na drugi strani so Teksašani na krilih izjemnega Luke Dončića s serijo sedmih zaporednih zmag uživali vlogo najbolj vroče ekipe lige. Dallas pa je bil tokrat proti zelo razpoloženi ekipi Bostona brez moči. Gostje so po odlični predstavi visoko slavili s 124:95. Dončić je v 31 minutah igre dosegel 23 točk ter imel še devet skokov in tri asistence. Ljubljančan je zgrešil vseh šest poskusov za tri točke, skupni met pa je imel 7:23. V zadnji četrtini sploh ni igral. Jayson Tatum je za Celticse drugič v karieri dosegel trojni dvojček z 29 točkami, 14 skoki in 10 podajami. Moštvo Denver Nuggets je Los Angeles Clipperse premagalo s 122:91. Vlatko Čančar je bil eden boljših igralcev domačih, v igro je vstopil s klopi in v 27 minutah nanizal 15 točk in 12 skokov.

Dallas je po sedemnajstem porazu v sezoni ob 22 zmagah na četrtem mestu zahodnega dela lige, kjer je Denver na čelu skupaj z moštvom Memphis Grizzlies. Boston je končal niz sedmih zmag Mavericksov, ki pa v tej seriji niso imeli res močnega tekmeca, me drugimi so trikrat premagali Houston, ta je s Charlotte Hornetsi najslabša ekipa lige.

Vlatko Čančar vs LA Clippers
Vlatko Čančar vs LA Clippers FOTO: Sofascore.com

Kelti so po visokem porazu v Oklahomi, kjer so jim tekmeci nasuli 150 točk, odigrali zelo dobro partijo in brez izjemnega strelca Shaija Gilgeousa Alexandra zmagali v Dallasu. Luka Dončić, ki je na prejšnjih petih tekmah dosegel v povprečju 44,5 točke, jih je tokrat zmogel skoraj pol manj, v zadnji četrtini, ki so jo tekmeci začeli s 24 točkami prednosti, pa sploh ni igral.

Tudi Nikola Jokić, najkoristnejši igralec prejšnje sezone rednega dela lige, je šel na klop v zadnjem delu igre, saj je njegov Denver med tekmo s Clippersi povedel že s 43 točkami razlike. Jokić je bil sicer precej pod svojim običajnim učinkom, zbral je 12 točk, šest skokov in devet podaj. Jamal Murray je bil z 18 točkami, 13 jih je dosegel v uvodni četrtini, prvi strelec zmagovalcev. Za Bonesom Hylandom (16), ki prav tako ni bil v prvi peterki, pa je bil tretji najučinkovitejši igralec Denverja Vlatko Čančar. Nuggetsi so imeli za deseto zaporedno domačo zmago 50,6-odstotni met iz igre ter 28 asistenc.

Dallas vs Boston
Dallas vs Boston FOTO: Sofascore.com

V Orlandu so domači Magic izgubili, Memphis je bil boljši s 123:115, tudi v Houstonu so klonili gostitelji. Ekipa Utah Jazz je Rocketse ugnala s 131:114, Finec Lauri Markkanen je z 49 točkami dosegel osebni rekord.