Dallas, Oklahoma City, Toronto, 22. 02. 2019 23.36 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min
M.J./Ž.L.
11

Z izvrstnim drugim polčasom so Denver Nuggetsi na gostovanju v Dallasu strli odpor Mavericksov, ki zaradi poškodbe gležnja niso mogli računati na Luka Dončića (104:114). To bi bila za Ljubljančana prva tekma po zvezdniškem koncu tedna v Charlottu, a je v Teksasu tokrat vso pozornost pobral srbski orjak Nikola Jokić, ki je z 19 točkami in 13 skoki nagnil tehtnico na stran Denverja.

Dončić "v civilu" med pogovorom s Juanom Hernangomezom (v ozadju) in Jokićem.
Dončić "v civilu" med pogovorom s Juanom Hernangomezom (v ozadju) in Jokićem. FOTO: AP
Dončiću je vodstvo lige NBA pred začetkom drugega polčasa, še tretjič zapored, podelilo trofejo za novinca meseca.

Vodilna ekipa severozahodne divizije Denver Nuggets je v Dallasu slavila tretjič v nizu, medtem ko je ekipa Luka Dončića tretjič zaporedoma izgubila. Zdravstveno stanje Ljubljančana je nejasno, a bi se po povratku s tekme zvezd v Charlottu in krajšem oddihu v mehiškem Cancunu lahko vrnil vsak hip. V Teksasu je bil tako to večer srbskega reprezentanta Nikole Jokića, ki je z 19 točkami in 13 skoki prispeval pomemben delež k pobegu gostov v drugem polčasu in h končni zmagi. To je bil že 40. dvojni dvojček v sezoni za 24-letnika iz Somborja, ki sta mu dve podaji zmanjkali do 13. trojnega dvojčka..

TEKMA

Tretjo četrtino je koloradsko moštvo dobilo z 39:23 in tako po točki razlike ob polčasu ušlo na "varnih" 91:74. Paul Millsap je zbral 17 točk in 13 skokov, Mason Plumlee pa je 12 točkam dodal 13 skokov. V drugi tekmi po operaciji kolka je Isaiah Thomas v 16 minutah dosegel ravno toliko točk, sicer pa je pri Denverju kar sedmerica igralcev dosegla /ali presegla) dvomestno mejo točk. Pri Dallasu se je ob odsotnosti Dončića izkazal Jalen Brunson, ki je z 22 točkami dosegel rekord kariere, 20 točk Dwighta Powella pa je za Kanadčana rekord sezone.

Vrhunci tekme Dallas Mavericks - Denver Nuggets:

Powell je z osmimi točkami in tremi skoki povedel Dallas v vodstvo s polaganjem 3:31 pred koncem prve četrtine (21:20). Mavsi so vodili tudi na začetku druge četrtine (30:25), Jokić pa je takrat zaradi težav z osebnimi napakami čakal na svojo priložnost na klopi, njegovo ekipo pa sta v stiku z domačimi držala Millsap in Plumlee, ki sta poskrbela za preobrat in vodstvo za točko ob polčasu (51:52). Nuggetsi so nato dosegli prvih osem točk drugega polčasa, za tri sta bila natančna Will Barton in Malik Beasley, v tretji četrtini pa je njihova prednost narasla že do 20, oziroma v zadnji četrtini tudi na 24 točk.

Dončić je med polčasom prejel januarsko nagrado za novinca meseca:

Izjemna tekma Oklahome in Utaha se je razpletla v korist Gromov
Mavericksi bodo naslednjič igrali v noči na nedeljo po slovenskem času pri ekipi Utah Jazz, kjer upajo, da bodo v seriji dveh gostovanj znova lahko računali na Dončića, a je prav mogoče, da ne bo igral niti dva dni pozneje proti Los Angeles Clippersom, poroča STA. Clippersi so na zadnjem, osmem mestu, ki še vodi v končnico na zahodu, Dallas pa je 12. ali sedem zmag za ekipo iz mesta angelov. Tretja in šesta ekipa na lestvici vzhodnega dela lige sta se pomerili v pravem maratonu, ki ga je po dveh podaljških dobila višje uvrščena ekipa Oklahoma City Thunder, ki je naslednje tekmece Dončića iz Utaha premagala s 148:147.

Paul George je svojo petinštirideseto točko dosegel 1,6 sekunde pred koncem za zmago domačih, Kyle Korver pa nato v obupnem poskusu gostov za preobrat ni bil uspešen. Dva domača igralca sta tako skupaj zadela več kot 80 točk, saj je Russell Westbrook končal pri 43 točkah, 15 skokih in osmih podajah 69 sekund pred koncem prvega podaljška, ko je moral na klop zaradi prevelikega števila osebnih napak in je s tem končal niz enajstih tekem, ko je dosegel trojni dvojček. Donovan Mitchell je bil z 38 točkami prvi strelec gostov.

Kawhi Leonard, ki je po sedmih letih igranja v San Antoniu v Toronto prišel poleti v menjavi igralcev namesto DeMarja DeRozana, je 19 izmed 25 točk dosegel v drugem polčasu, ko so Toronto Raptorsi premagali San Antonio Spurse s 120:117. DeRozana so kljub temu, da je igral v drugem dresu, navijači Toronta lepo sprejeli. Zadel je 23 točk, a izgubil žogo 15 sekund pred koncem, ko mu jo je ukradel prav Leonard in nato zabil skozi obroč za vodstvo Toronta s 118:117, Davis Bertans je zgrešil v zadnjem napadu gostov, Leonard pa je s prostima metoma postavil končni izid. Po zvoku sirene sta se Leonard in DeRozan objela in pozabljen je bil dvoboj, ki sta ga oba opisala za tekmo končnice, 20.060 gledalcev pa je po tekmi glasno ploskalo in DeRozanu, najboljšemu strelcu v zgodovini Toronta, namenilo stoječe ovacije. Povsem drugačen sprejem je v začetku januarja na svoji prvi tekmi po zamenjavi v San Antoniu doživel Leonardu, ki so mu navijači žvižgali.