Luka Dončić je s 33 točkami in 17 podajami poskrbel, da so padli tudi Lakersi

Dallas, 13. 12. 2023 05.32 |

Milan Doknić
5

Dallas Mavericks so kljub težavam s poškodbami v domači dvorani premagali pokalne prvake Los Angeles Lakerse (127:125) in slavili še četrtič zapored. Luka Dončić je tekmo zaključil s 33 točkami, 6 skoki in 17 podajami.

Pri Teksašanih trener Jason Kidd ni mogel računati na Kyrieja Irvinga, Derricka Jonesa Jr.,  Josha Greena in Maxija Kleberja. Kljub težavam s poškodbami pa se je lahko zanesel na svojega prvega zvezdnika, ki je celotno tekmo v svojem stilu skrbel za razigranost svojih soigralcev. Njegove podaje sta najbolj učinkovito izkoristila predvsem Tim Hardaway Jr. z 32 točkami (met iz igre 10/21) in Dante Exum s 26 točkami (met iz igre 8/10).

Statistika Luke Dončića proti LA Lakersom
Statistika Luke Dončića proti LA Lakersom FOTO: Sofascore.com

Z 19 točkami ob učinkovitem metu iz igre (7/9) jim je sledil tudi Grant Williams. Dallas je slavil še četrtič zapored in petnajstič v tej sezoni, z novo zmago pa se je povzpel na tretje mesto na zahodu. Že v prvi četrtini so domači nakazali, da kljub številnim težavam s poškodbami mislijo resno. Osem točk prednosti po uvodnih 12 minutah igre sta Dallasu priigrala predvsem Hardaway, ki je v tem času dosegel 12 točk, in Dončić s sedmimi točkami in štirimi podajami. Domačini do polčasa niso popustili in tretjo četrtino so začeli z desetimi točkami prednosti.

Nato pa je sledil preobrat Lakersov, ki so kljub zaostanku 15 točk v tretji četrtini z odlično obrambo poskrbeli, da so v zadnjih 12 minut tekme vstopili s prednostjo dveh točk. Za preobrat sta s po 12 točkami v tej četrtini poskrbela prva zvezdnika gostov LeBron James in Anthony Davis. Nato je v zadnji četrtini na sceno stopil Dante Exum.

V zaključnem delu tekme je Avstralec dosegel kar 17 točk (met za tri 5/7), sledil pa mu je Dončić z osmimi točkami in šestimi podajami v zadnji četrtini. Zanimivo je, da so prav vsi člani prve peterke Dallasa odigrali praktično celotno zadnjo četrtino, saj je Kidd prve zamenjave v tem delu igre opravil dve sekundi pred koncem, ko je na klop poslal vseh pet članov prve peterke.

Luka Dončić je na koncu na parketu preživel kar 43 minut in tekmo zaključil s 33 točkami, 6 skoki ter 17 podajami. Njegova utrujenost se je poznala pri neučinkovitem metu, saj je zgrešil kar 16 od 28 metov iz igre in sedem od desetih metov za tri točke. Pri Lakersih je 38-letni LeBron James na parketu preživel 40 minut in tekmo zaključil s 33 točkami (14/27 iz igre), osmimi skoki, devetimi podajami in tremi ukradenimi žogami. Največ točk na tekmi (37) je ob odličnem metu iz igre (15/21) dosegel Anthony Davis. 22 točk, pet skokov in osem podaj je pri gostih dodal Austin Reaves.

Dallas Mavericks – Los Angeles Lakers 127:125

Luka Dončić 33 točk, 6 skokov, 17 podaj, 1 ukradena in 4 izgubljene žoge (met iz igre 12/28, 3/10 za tri)