Dončić: Med polčasom v garderobi je bilo glasno, a na koncu se je splačalo

Dallas, 30. 01. 2024 10.32 |

Za košarkarji Dallasa je še eden v nizu razburljivih večerov v najmočnejši košarkarski ligi na svetu. Štirje porazi na zadnjih petih tekmah so pred prihodom zasedbe Orlanda v American Airlines Center pomenili le eno: zmaga proti čarovnikom je nujna, kajti v nasprotnem bi se stanje na zahodu še dodatno zapletlo za Mavse, ki so na krilih izjemnega Luke Dončića (45 točk, 15 podaj in 9 skokov) naposled strli odpor žilavega tekmeca (131:129).

Obrazna mimika vidno nezadovoljnega poznejšega junaka obračuna med Dallasom in Orlandom Luke Dončića ob zvoku sirene ob koncu druge četrtine je zgovorno pričala o nemoči varovancev trenerja Jasona Kidda, ki so v nadaljevanju spremenili visok zaostanek 16 točk (61:77) v vodstvo s sedmimi točkami po koncu tretje četrtine (96:89).

To je bil bržkone odločilen preobrat, ki je Mavsom prinesel prepotrebno zmago v boju za mesta, ki vodijo neposredno v končnico lige NBA. Slovenski košarkarski superzvezdnik se je na koncu ustavil pri 45 točkah, 15 podajah in 9 skokih, Tim Hardaway mlajši je ob odličnem metu izza črte 6,75 metra dodal 36 točk, 20 točk pa sta k zmagi Dallasa s 131:129 prispevala še Jaden Hardy in nadarjeni center Dereck Lively II.

Luka Dončić vs Orlando Magic
Luka Dončić vs Orlando Magic FOTO: Sofascore.com

"Med polčasom je bilo kar glasno. Prejeti 77 točk v 24 minutah igre je preprosto preveč. Naša obramba je bila pod vsako ravnjo, in ko smo v drugi polčas vstopili z drugačno miselnostjo, je potem tudi igra v napadu stekla. Včasih je treba povzdigniti ton glasu, da bi se stvari natančneje dorekle. Vesel sem te zmage, saj je bila nujna," je po novi tesni končnici in zmagi dejal junak Dallasa Luka Dončić.

Strateg trenutno osmouvrščenega moštva na zahodu priznava, da igra njegovih varovancev v zadnjem obdobju močno niha. Od izjemnih do skrb vzbujajočih. "Naj to ne zveni kot poceni izgovor, a ne pomnim, kdaj smo nazadnje igrali v polni zasedbi. Zdaj smo znova prikrajšani za pomoč treh pomembnih košarkarjev, Kyrieja Irvinga, Danteja Exuma in Derricka Jonesa. A kaj hočemo, stanje je takšno, kot je. Za nami je izjemno naporen in zahteven spored tekem in upam, da bomo v naslednjem mesecu nekoliko lažje (za)dihali," pa pravi Jason Kidd.