Dončić na dan velikih okrepitev znova blestel v New Yorku za zmago Mavsov

New York, 09. 02. 2024 05.25 |

Dallas Mavericksi so bili zadnji dan prestopnega roka v ligi NBA zelo aktivni. Številni košarkarji so klub zapustili, mnogi drugi bodo v kratkem prispeli. Posledično trenerju Jasonu Kiddu niso bili na voljo številni igralci. Kljub temu pa so Mavsi izkoristili novo odlično predstavo Luke Dončića (39 točk, 8 skokov in 11 podaj) in v New Yorku premagali domače Knickse s 122:108. Naslednjo tekmo Mavericksov in Luke Dončića proti Oklahomi si boste v soboto od 21.00 lahko ogledali na Kanalu A in VOYO.

Predstava Luke Dončića proti Knicksom
Predstava Luke Dončića proti Knicksom FOTO: Sofascore.com

Maverickse so ure pred tekmo zapustili Grant Williams, Seth Curry in Richaun Holmes (skupaj z dvema izboroma v prvem krogu nabora leta 2024 in 2027). V zameno bosta v kratkem v Dallasu pristala P.J. Washington (iz Charlotta) in Daniel Gafford (iz Washingtona). Mavsi bi torej v prihodnje morali biti občutno boljši v skoku, saj jih trenutno v povprečju naberejo zgolj 41,5 na tekmo (25. moštvo v ligi) in obrambi pod košem, kjer so pred tekmo v New Yorku statistično bili 28. moštvo lige. Zaradi poškodbe sta bila odsotna Dante Exum in Dereck Lively.

Luka Dončić
Luka Dončić FOTO: AP

Jason Kidd je na tekmi resno računal le na peščico igralcev s klopi. Najbolj seveda na letos izjemnega Tima Hardawayja, ki je bil po slabih 30 minutah igre drugi najboljši strelec Mavsov z 19 točkami. Največ časa na parketu je pri Dallasu preživel kdo drug kot Luka Dončić, ki je v 40 minutah igre dosegel 39 točk (met iz igre 13/24), osem skokov, 11 podaj in kar štiri ukradene žoge ob eni blokadi. Poleg njiju so pri Dallasu mejo desetih točk presegli še Derrick Jones (18), Kyrie Irving (16) in Josh Green (15).

Nasproti so jim sicer stali še bolj oslabljeni nasprotniki. Zaradi poškodb ali bolezni trenerju Tomu Thibodeauju niso bili na voljo zvezdniki Jalen Brunson, Julius Randle, OG Anunoby in Mitchell Robinson. Na dan tekme so tudi Knicksi trgovali, saj bosta iz Detroita prestopila Hrvat Bojan Bogdanović in Alec Burks. Odšli pa so Evan Fournier, Malachi Flynn, Quentin Grimes in Ryan Arcidiacono, ki na tej tekmi prav tako niso bili na voljo trenerju Knicksov. Zaradi odsotnosti vseh omenjenih je na parket stopilo samo šest igralcev New Yorka, kar trije pa so v igri preživeli več kot 40 minut.

Mavericksi so zmagali tretjič zapored v gosteh, njihova zmaga pa ni bila pod vprašajem celotno tekmo, saj so bili boljši v prvih treh četrtinah, le v zadnji so Knicksi uspeli zabeležiti dve točki več. Naslednja tekma Mavse čaka že v soboto ob 21.00, seveda z neposrednim prenosom na Kanalu A in VOYO.

New York Knicks - Dallas Mavericks 108:122

(Luka Dončić: 39 točk, 11 podaj, 8 skokov, 4 ukr. žoge za Dallas)

Indiana Pacers - Golden State Warriors  109:131

Orlando Magic - San Antonio Spurs 127:111

Brooklyn Nets - Cleveland Cavaliers 95:118

Memphis Grizzlies - Chicago Bulls 110:118

Milwaukee Bucks - Minnesota Timberwolves 105:129

Phoenix Suns - Utah Jazz 129:115