Dončić: Nikakor nam ni uspelo najti pravega ritma

Phoenix, 11. 05. 2022 09.19 |

Slovenski košarkarski superzvezdnik Luka Dončić je po tretjem porazu Dallasa v polfinalni seriji zahoda v ligi NBA poudaril, da je bil eden od glavnih razlogov za pravi potop Mavsov v drugem polčasu slab ritem igre. "Na tretji in četrti tekmi smo bili odlični tako v obrambi kot tudi v napadu, tokrat pa nam je agresivna obramba Phoenixa pristrigla peruti," je med drugim dejal najučinkovitejši posameznik v teksaškem moštvu.

Triindvajsetletni Ljubljančan je bil – vsaj v napadalnem delu igre – vnovič na prepoznavni ravni. Toda 28 točk Luke Dončića, ki je v 35 minutah igre zbral še 11 skokov in dve podaji, ni zadostovalo za izjemno razpoloženi Phoenix v drugem polčasu pete tekme polfinala zahodne konference (110:80).

Statistični učinek Luke Dončića na peti tekmi proti Phoenixu
Statistični učinek Luke Dončića na peti tekmi proti Phoenixu FOTO: Sofascore.com

Temu primerni so bili tudi odzivi iz vrst Dallasa, ki bo za ohranitev upanja na šesti tekmi v noči na petek moral zmagati v svojem American Airlines Centru. "V primerjavi s tretjo in četrto tekmo nam je tokrat zagodel slab ritem igre. Ne glede na povsem solidno predstavo v prvem polčasu se je v nadaljevanju pokazalo, da nismo našli pravega odgovora na Phoenixovo odlično obrambo. Menim, da je Phoenix najboljše obrambno moštvo v ligi NBA. Neverjetno je, kako zlahka se prilagodijo na napadalno igro tekmeca," je po visokem porazu Mavsov v Footprint Centru dejal slovenski košarkarski superzvezdnik, ki je v nadaljevanju izpostavil tudi preveliko število izgubljenih žog.

"S tem smo dovolili Sunsom, da se s hitrimi protinapadi razigrajo. Ko te enkrat dobijo v svoj 'mlin', si obsojen na poraz. Ponavljam, največja težava poleg izgubljenih žog je bila ta, da nismo našli pravega ritma v napadu. To nas je tokrat pokopalo," je priznal Dončić. Strateg Teksašanov Jason Kidd pa je poudaril pomen igranja na domačem parketu, ki je v tej seriji izrazit tako na eni kot na drugi strani.

"Na prvih štirih tekmah kot tudi na zadnji peti se je pokazalo, da smo oboji neprimerno boljši pred domačimi navijači. Še posebej v končnici pride do izraza, da noče nobeno moštvo izgubiti na domačem parketu, saj si potem toliko bližje izpadu. Le upamo lahko, da bomo na naslednji tekmi v Dallasu boljši, kot smo bili v Phoenixu. Drugega nam niti ne preostane," je bil kratek in jasen nekdanji odlični organizator igre.