Dončić: Nisem bil pravi, vse me boli, a moramo dvigniti glave in iti naprej

Denver, 19. 12. 2023 09.49 |

Za košarkarji Dallasa je najtežje gostovanje v zadnjem obdobju. V noči na torek so namreč varovanci trenerja Jasona Kidda gostovali pri branilcu naslova lige NBA, moštvu Denver Nuggets, in v okrnjeni zasedbi morali priznati premoč Nikoli Jokiću in njegovim soigralcem s 130:104. Čeprav je prvi zvezdnik Mavsov Luka Dončić vsaj na prvi pogled deloval poletno in navdahnjeno, je po koncu dvoboja priznal, da temu še zdaleč ni bilo tako.

Luka Dončić je prikazal še eno v nizu brezčasnih predstav v najmočnejši košarkarski ligi na svetu. Prvi zvezdnik Dallasa je aktualnemu prvaku že v prvem polčasu nasul 28 točk, kar zgovorno priča o zdavnaj dokazani kakovosti slovenskega košarkarskega asa, in čeprav je v drugem delu igre dodal "le" 10 točk, ob tem pa vknjižil še 11 skokov in osem podaj, se o učinku modre 77-ice znova na široko razpreda.

Kapetan slovenske izbrane vrste je po tekmi potarnal o ne prav bleščečem zdravstvenem stanju moštva, ki na zadnjih tekmah pogreša lepo število nosilcev igre. Tokrat so manjkali Kyrie Irving, Maxi Kleber, Josh Green in obetavni center Dereck Lively II. Posledično je bil poraz neizbežen, ob tem pa velja poudariti, da je bil učinek Dončićevih soigralcev zanemarljiv.

Statistični učinek Luke Dončića ob porazu Dallasa proti Denverju
Statistični učinek Luke Dončića ob porazu Dallasa proti Denverju FOTO: Sofascore.com

"Treba je čestitati Denverju za zasluženo zmago. Tekmec je bil boljši od nas, mi pa v tem trenutku pogrešamo preveč pomembnih igralcev, kar se mora odraziti tudi v naši igri," je po 10. porazu Dallasa v sezoni uvodoma dejal Dončić in nadaljeval: "Tudi sam sem imel ob prihodu v Kolorado nemalo težav. Malce mi je ponagajala nadmorska višina, potreboval sem celotno uvodno četrtino, da sem se spravil na ustrezno delovno temperaturo. Nisem bil pravi, vse me boli, a moramo dvigniti glave in iti naprej. Omenjene težave zagotovo ne zmanjšujejo zasluženosti zmage Denverja."

Dončić je imel kljub težavam odličen met iz igre, več kot 50-odstoten (13/24), a je bil na drugi strani učinek ostalih preprosto preskromen. Edini, ki je še uspel doseči dvomestno število točk, je bil avstralski reprezentant Dante Exum (11 točk).

"Že naslednja tekma bo podobno zelo zahtevna. V goste nam prihaja zelo razigrani Los Angeles Clippers, ki je trenutno v prednosti. Če želimo računati na uspeh, bomo morali popraviti igro v obrambi. Ta je bila skozi celotno tekmo v Denverju na povprečni ravni," je še pristavil prvi zvezdnik Dallasa.