Dončić po porazu z Bucksi: Nesprejemljivo je, da izgubim toliko žog

Dallas, 04. 02. 2024 09.06 |

Teksaško košarkarsko moštvo Dallas Mavericks je ponoči izgubilo proti prvakom iz leta 2021, pa čeprav so varovanci Jasona Kidda na začetku druge četrtine vodili že za 25 točk. Dallas je zmago predvsem zavoljo porazne druge četrtine zapravil, tako kot je prvi zvezdnik Teksašanov Luka Dončić zapravil devet žog. Kljub temi je bil 24-letni Ljubljančan z 11 podajami najboljši podajalec tekme.

"To je na meni," je bil po že 23. porazu v sezoni razočaran Luka Dončić, ki je bil sicer s 40 točkami daleč najboljši posameznik domačega moštva. "Mislim, da sem izgubil 10 ali 11 žog (pravzaprav devet op. a.), kar je zagotovo nesprejemljivo. To je moja krivda, ker nisem bil tako previden pri podajah. Danes sem vrgel kar nekaj slabih,"  je bil po tekmi redkobeseden slovenski reprezentant, ki je sicer proti Bucksom vknjižil 11 uspešnih podaj.

Dallas je predvsem na krilih Dončića prvo četrtino tekme sicer dobil s kar 44:20, čeprav že na začetku tekme brez težav ni šlo. Slovenski zvezdnik je moral odkorakati z igrišča, saj jo je v borbi za žogo z Giannisom Antetokounmpom skupil njegov desni gleženj.

Luka Dončić in Giannis Antetokounmpo
Luka Dončić in Giannis Antetokounmpo FOTO: AP

"Gre za isti gleženj, ki me boli že nekaj časa. Slišal sem, da je nekaj počilo, a za zdaj je v redu. Na gležnju delam skoraj vsak dan. Zdaj je precej močan. Če bi se mi tak zvin zgodil lani, bi bilo veliko slabše. Jutri bomo videli, kako bo," je o nesrečnem incidentu povedal Dončić, ki se je dobre tri minute in pol pred koncem prvega polčasa vrnil na igrišče.

Ob koncu druge četrtine je slovenski reprezentant prejel še udarec Grka v trebuh. Incident je bil pregledan in ocenjen kot nenameren udarec, čeprav se Dončiću ni zdelo, da je bilo temu tako.

Statistika Luke Dončića proti Milwaukee Bucks
Statistika Luke Dončića proti Milwaukee Bucks FOTO: Sofascore.com

Z razpletom tekme ni bil zadovoljen trener Dallasa Jason Kidd, ki po tekmi ni iskal izgovorov za poraz: "Milwaukee je kljub našemu odličnemu metu v prvi četrtini igral naprej in polčas končal pozitivno s tisto trojko Damiana Lillarda ob zvoku sirene."

"Nismo poskrbeli za žogo in še posebej proti ekipi, kot je Milwaukee, je to ključno," je po porazu še povedal razočarani Kidd. Konec druge četrtine je bil hkrati tudi  začetek konca za Maverickse, saj so Bucksi prvi polčas končali z delnim izidom 15:0.

"Izgubili smo kar nekaj žog ... Naša zbranost mora biti boljša," je dejal Kidd in dodal: "Prvi polčas je bil na visokem nivoju. Mislil sem, da so fantje na tekmo prenesli energijo s treninga, da je energija visoka. V prvi četrtini smo za minuto izgubili Luko, potem pa se je vrnil. Toda ko Dame zgreši le en met, Giannis pa jih zadene 20 v 28 poskusih, te to spravi v slabo položaj in njihovi fantje so to izkoristili."

Jason Kidd
Jason Kidd FOTO: AP

Dallas po 23. porazu ob 26 zmagah v tej sezoni ostaja na osmem mestu zahodne konference. Teksašane naslednja tekma čaka v noči na torek, ko bodo gostovali pri Philadelphia 76ers. Peta ekipa vzhodne konference je ponoči izgubila v domači dvorani proti Brooklyn Netsom s 121:136. Prav Netsi bodo nato v noči s torka na sredo naslednji tekmec Dallasa.