Dončić počival, Dallas pa na poti do zmage nadoknadil 22 točk zaostanka

Orlando, 11. 08. 2020 08.18 |

STA, T.Š.
16

Ekipa Dallas Mavericks, za katero Luka Dončić tokrat ni igral, je po visokem zaostanku na koncu s 122 : 114 premagala Utah Jazz. Zmagala so tudi moštva Miami Heat, Phoenix Suns, Toronto Raptors in Los Angeles Lakers.

Trener Dallasa Rick Carlisle pa je tokrat tako Luki Dončiću kot Kristapsu Porzingisu in Dorianu Finneyju Smithu namenil počitek, a so soigralci vseeno premagali Utah, kljub temu da so na začetku drugega polčasa zaostajali že za 22 točk (78 : 56). To je najboljši preobrat Mavericksov po februarju 2016. Najboljši strelec Dallasa je bil s 27 točkami Tim Hardaway Jr.,  Seth Curry jih je dodal 22, Boban Marjanović pa 20 in ob tem še devet skokov. "Všeč mi je bil preobrat. Rad zmagujem, sovražim izgubljati. Rad imam zmage zaradi občutka, ki ga dobijo košarkarji, da so nekaj naredili skupaj," je dejal po koncu Carlisle.

Miami Heat pa je bil s 114 : 92 boljši od Indiane Pacers. Goran Dragić je za vročico v 30 minutah dosegel 11 točk, devet podaj in šest skokov.

V Orlandu sicer še naprej odlične predstave niza ekipa Phoenix Suns, za šesto zmago je s 128:101 premagala Oklahomo City Thunder. Devin Booker je za Phoenix dosegel 35 točk. Toronto Raptors so s 114:106 premagal Milwaukee Bucks, Giannis Antetokounmpo ni igral pri Bucksih, Kyle Lowry, Serge Ibaka in Fred VanVleet pa so manjkali pri Torontu. Korver 19 je bil prvi strelec Milwaukeeja, Middleton je dodal 17 točk, pri gostih je bil prvi strelec Boucher (25 točk in 11 skokov). Los Angeles Lakers pa s 121 : 124 Denver Nuggets brez Vlatka Čančarja. Jezernikom je zmago v zadnji sekundi igre z metom za tri točke zagotovil Kyle Kuzma. Lebron James je prispeval 29 točk in 12 podaj, Anthony Davis pa 27 točk, pri Denverju je bil prvi strelec Dozier (18 točk). Dallas prihodnja tekma čaka v noči na sredo, ko bodo igrali proti Portland Trail Blazers, Miami pa bo v noči na četrtek igral proti Oklahomi City Thunder.

Phoenix Suns - Oklahoma City Thunder  128:101

Utah Jazz - Dallas Mavericks          114:122

Milwaukee Bucks - Toronto Raptors     106:114

Miami Heat - Indiana Pacers           114:92

Los Angeles Lakers - Denver Nuggets   124:121