Dončić vnovič poškodovan in še tretjič v karieri izbran v prvo peterko tekme vseh zvezd

Phoenix, 27. 01. 2023 04.55 |

Prvi zvezdnik moštva Dallas Mavericks Luka Dončić je že v tretji minuti obračuna na gostovanju pri Phoenix Sunsih obnovil poškodbo gležnja, s katero je imel nemalo težav v preteklosti. Že v tretji minuti tekme je namreč v enem od prodorov stopil na nogo Mikala Bridgesa in odšepal s parketa ter se ni več vrnil. Mavsi so na koncu tekmo vseeno dobili z 99:95. Pred tem je Dončič še tretjič v karieri postal član prve peterke tekme zvezd po izboru navijačev, medijev in igralcev.

Dallas je kljub zgodnji poškodbi Luke Dončića odigral odličen prvi polčas, ki ga je tudi dobil z izidom 54:48. V tem delu igre je pri Mavsih z 20 točkami blestel ostrostrelec Spencer Dinwiddie.

Tudi v drugem delu igre so gosti iz Teksasa ohranjali prednost iz prvega polčasa. Sredi tretje četrtine je Dallas po eni od izjemnih akcij tokrat neustavljivega Dinwiddieja, ki je na koncu prispeval 36 točk, ušel na 11 točk prednosti (63:52). Po treh četrtinah so varovanci trenerja Jasona Kidda vodili s šestimi točkami prednosti in v zadnjo četrtino vstopili odločeni, da se kljub odsotnosti prvega zvezdnika moštva domov vrnejo s pomembno zmago.

Kidd je opozarjal na pomembnost vsake naslednje tekme v boju za končnico in tako so Dinwiddie, Josh Green in druščina krenili v zadnjih 12 minut dvoboja. Čeprav so nekajkrat povedli za devet točk (92:83 in 95:86), so do konca trepetali za zmago. Domači kljub številnim poskusom v zadnji minuti in pol niso uspeli preobrniti poteka dogodkov na parketu, Dallas pa se je veselil zaslužene zmage brez pomoči še tretjič v karieri izbranega člana prve peterke na prihajajoči tekmi vseh zvezd v ligi NBA.

Liga NBA, izid:
Phoenix Suns - Dallas Mavericks 95:99 (32:32, 16:22, 21:22, 26:23)
(Luka Dončić odigral dobre tri minute in v tem času zbral skok za Dallas Maverickse).