Trojni dvojček Dončića premalo za uspeh Dallasa proti Sacramentu

Dallas, 28. 01. 2024 06.07 |

Večer po zgodovinski predstavi Luke Dončića, ki je s 73 točkami potopil Atlanto, je Dallas doživel nov poraz. V domači dvorani je izgubil proti Sacramentu (115:120). Slovenski zvezdnik je vpisal trojni dvojček (28 točk, 17 asistenc, 10 skokov), kar je bilo ob nerazpoloženih soigralcih premalo za drugi zaporedni uspeh.

Devet metov je Luka Dončić potreboval, da je proti Sacramentu zadel svojo prvo in edino trojko. FOTO: AP

Kralji iz Sacramenta so manj kot deset minut pred koncem vodili s 23 točkami prednosti, a se vztrajni Dallas ni dal. Dve minuti pred koncem je Luka Dončić atraktivno našel osamljenega Derecka Livelyja II., ki je z zabijanjem znižal na šest točk zaostanka (108:114). S tem izidom sta ekipi vstopili v zadnjo minuto, ko je zmagovalca z zahtevnim pogajanjem dokončno odločil De'Aaron Fox, s 34 točkami najboljši strelec tekme.

Dončićeva utrujenost se je poznala v napadu

Pri domačih je v vseh treh glavnih statističnih kategorijah prednjačil slovenski superzvezdnik, ki je dosegel 27 točk, 17 podaj in ujel tudi deset odbitih žog. To je bil njegov najskromnejši strelski izkupiček po 19. novembru, ko je prav tako proti Kingsom dosegel le skromnih 16 točk.

"Utrujen sem. Iskreno, komaj čakam, da grem spat. Težko je. V 24 urah sem igral skoraj 90 minut. Bil sem pod vprašajem, a sem želel igrati," je po porazu priznal izčrpani Dončić, ki je na parketu preživel kar 46 minut. Utrujenost se je poznala predvsem pri metu z razdalje, saj je za svojo edino zadeto trojko potreboval kar devet metov. Zadel jo je, ko je bilo na uri le še 17 sekund.

Luka Dončić proti Sacramentu
Luka Dončić proti Sacramentu FOTO: Sofascore.com

Z razdalje je bil bolj razpoložen Grant Williams, ki je zadel sedem trojk in tekmo končal s 27 točkami, osmimi skoki ter po tremi asistencami in ukradenim žogami. Tim Hardaway Jr. je s klopi prispeval 19 točk, Lively II. pa 13 točk in devet skokov, od tega štiri v napadu.

20 točk je za goste iz Kalifornije prispeval nekdanji igralec Dallasa Harrison Barnes, 18 Kevin Huerter, eno manj pa ob 11 skokih Domantas Sabonis

Kidd: V tej garderobi je veliko karakterja

Tretjič zapored Jason Kidd ni mogel računati na poškodovanega Kyrieja Irvinga, ki je v tej sezoni izpustil že 19 tekem. Od 46 tekem je bil Dallas doslej kar 24-krat brez vsaj enega od svojih dveh glavnih zvezdnikov.

Trener Teksašanov sicer po porazu ni bil preveč razočaran, poudaril je, da je bila to druga tekma v dveh večerih: "Ekipa se je po prejšnjem zgodovinskem večeru borila do konca. Videti je bilo, da energija niha, ampak borili smo se vse do konca. V tej garderobi je veliko karakterja."

Dallas Mavericks - Sacramento Kings 115:120
(Luka Dončić: 28 točk, 17 podaj, 10 skokov v 46 minutah za Dallas)

KOMENTARJI (42)

Konan
28. 01. 2024 18.02
-4
Saj se zgražajo na Espn analitiki, da kak liga pač ne dopušča močnejše obrambe glih zarad tega da se dosega več točk, pa saj že vsak papak lahk da 60 točk, pograjal je pa seveda Atlantino obrambo ki je seveda sploh ni bilo, nasploh se pač igra slaba obramba, saj pravim, naša polika ne bi dosegal več kot 25 točk na tekmo v časih Jordana, Barkleya, Rodmana, ni sans
Amor Fati
28. 01. 2024 18.48
-4
Nba je en navaden brez-obrambni cirkus, v katerem so glavni igralci zvezde, preostali igralci pa samo za filanje njihove statistike. Zato pa obrambe tako rekoč ni, in lahko nek igralec doseže čez trideset točk vsako tekmo. Volk je sit, raja pa presrečna, ko orgazmira ob deseženih koših v zadnjih sekundah. Vsi vemo, da to drži.
Podlesničar
28. 01. 2024 12.30
+0
Čista čevaparska klasika... kadar ma zelo dobro tekmo, bo naslednja pušiona. 9/26 , 1/9... magic.
Caseino123
28. 01. 2024 11.52
-5
Kyrie..ne razumem zakaj so kupili najbolj nezanesljivega igralca v NBA, če mu ji bilo igrati v Brooklyinu in ga Durant in Harden jista spravila na parket (pa pustmo Covid sezono). On je pač 80% sezono "poškodovan" 10% povprečen, 10% MVP kaliber ampak Dallas mu je hitel izročit pogodbo za 40mil letno ter se zabetonirat, čeprav lani po njegovem prihodu ena zmaga nato 20 porazov. Luka je v NBA oddelal polovico kariere (vsaj tiste na najvišjem nivoju) in še vedno ne kaže, da bi kdorkoli v Dallasu imel namen sestavljat ekipo za prstan. Na žalost ogromno velikih ostane brez prstana, in res samo par je takih (Barkley, Carter, Carmelo, McGrady) ki so legende brez prstana ampak pri vseh je največje obžalovanje da so vztrajali 80% kariere v enem klubu- no Harden, Kyrie pa menjata klube ves čas ampak večino je odnesla pripadnost Stockton-Malone
M_teoretik
28. 01. 2024 10.50
-6
Telo očitno ne more slediti želji po igranju, zato Luka na regeneracijo, naj tud drugi zaslužijo svojo plačo!?
M_teoretik
28. 01. 2024 10.47
-6
Skrajni čas, da prevzame Irving, Luka pa na zaslužen počitek in regeneracijo, drugač bo pregoru!?
+0
Ja brez razpoloženega drugega, tretjega igralca se taka onramba lahko dela. Drugače pa ne. Pa tudi mi se ne zavedamo fizičnega davka ki ga vsaka sezona prinese.
Panter 63
28. 01. 2024 08.52
+2
9/26 njegov met. Se to napisite ce ze vse piseta o njemu. Pa dobil 3 blokade v odlocilnem delu tekme. In tako naprej. Clovek bere vas prispevek bi misli da je nepogrešljiv,brez napake.
Koronavirusovec
28. 01. 2024 08.58
-8
9/25, ne komentiraj če nisi gledal tekme, zadnji met za 3 je bil 2 metra od polovice igrišča
Panter 63
28. 01. 2024 09.00
+5
28. 01. 2024 09.01
-9
nekako veš za 3 blokade v kao "odločilnem delu tekme"<---seveda laž sam pa šteješ 26 metov namesto 25 ko je bil zadnje met vržen s skoraj polovice razdalje
28. 01. 2024 09.03
-5
povej mi kdaj je dončić dobil 3 blokade v zadnji četrtini tekme do sekunde natančno da si pogledam
Panter 63
+3
A ta met ne steje? Ce bi zadel po tem bi stel?
28. 01. 2024 09.05
-6
kakšna je možnost da zadaneš ko zaostajaš 5 točk in tvoj met ne bi vplival na zmago?
Panter 63
28. 01. 2024 09.06
+2
Panter 63
28. 01. 2024 09.08
+0
Vse kaj je vrzeno proti kosu steje met. Razen ce je bil prekrsek. Brezveze s teboj o tem raspravljati ce osnove ne ves.
-7
že med tekmo nism videl da bi kdo v zadnji četrtini blokiral dončića. sam imam naročnino na nba in lahko komot pogledam vse tekme za nazaj in do sekunde natančno vsako igro. v zadnji četrtini ni niti en blokiral dončića
Panter 63
28. 01. 2024 09.19
-4
Zapel si za te blokade. Nikjer nisem napisal da so bile zaporedne, in da so bile v zadnji cetrtini. Bilo misljeno v odlocilnem trenutku kdaj so zmanjsevali zaostanek. Ce ze moram biti natancen. Lahko sem se bolj natancen pa mi se ne da pisati. Glede narocnine, nisi edini kateri ima pa se nobeden ne hvali da jo ima.
28. 01. 2024 09.26
-6
naj ti omenim tekmo toronto raptors proti dallas ko so v zadnjih 2 minutah 3 četrtine in v 4. četrtini v samo 8.5 minutah izenačili dallas po 30 točk zaostanka in na koncu zmagali
28. 01. 2024 09.29
-6
ne hvalim se glede naročnine samo je več kot očitno da je ti nimaš da komentiraš take neumnosti kar je več kot očitno da nisi gledal tekme
28. 01. 2024 09.33
-6
edino če si gledal tekmo na sportklub premium s tem neumnim komentatorjem ki je včetaj rekel ob 6 minutah pred koncem tekme če še enkrat zadanejo po 9 točkah prednosti dallasa da se bo tekma prelomila, komentatorji na nba ne omenjajo zmage ali poraza, kadar je 2 minuti pred koncem tekme
Panter 63
28. 01. 2024 09.36
+1
Ce smo ze pri neumnostih po tem je tvoja cvetka stetje metov. Po tebi ne steje met ce ne more dohiteti nasprotnika. Za te ni met s polovice igrisca,oziroma ta ne steje. Tako sklepam po tvojem komentarju. Steje,steje mojster. V rubriku za 3 pike(poiskus ali zadetek). Tudi oni s slacilnice steje mojster, ce bi bil dovoljen. Te osnove osvoji po tem bomo naprej o kosarki. Lp
28. 01. 2024 09.38
-6
lol ti mene učiš ko začneš blatiti dončića za današnji poraz
28. 01. 2024 09.40
-7
seveda šteje met če je vržen s polovice igrišča v igralnem času. ampak če smo povsem iskreni, kadar je samo 2 sekundi do konca tekma in nasprotna tekma vodi za 5 točk je to posiljen met in edino pravilno je da se tega v statistiki ne bi upoštevali če smo pravični. dončiću ne bi bilo treba metati tega meta in bi ostal pri 9/25 fg
28. 01. 2024 09.42
-6
ne govorim o uradni statistiki ampak o statistiki kateri človek ki premore vsaj nekaj kmečke pameti bi upošteval ob vrženih metih
Panter 63
28. 01. 2024 09.49
Glej, ce si prebral moj prvi komentar, ni bilo tesko zakljuciti namen moje kritike. Samo na nobinara ali autora tega clanka. Nic na Doncica. Ce ze pise naj napise vso statistiko. Ne pa samo trojne dvojcke. V kratkem.
28. 01. 2024 09.57
-5
če že komentiraš na tem portalu, vsaj komentiraj v slovenščini
Panter 63
28. 01. 2024 10.02
😅😅😅😅😂za ta zadnji komentar sem ti dal plus. Imam veliki razlog za kaj. Mojster lp.
28. 01. 2024 10.05
-6
teško, lol, pravilni zapis tega smo se učili v prvih razredih osnovke.
titomeni
28. 01. 2024 08.38
+1
Doncica terat 3 tekmi zaporedoma vec kot 45 min ni normalno.. Kidd ga bo izžel. Soigralci pa tud slabo vceraj. Da ne govorimo da ze celo sezono igrajo brez nekaj ključnih mož
titomeni
+1
28. 01. 2024 08.44
-6
proti suns je igral 38 minut, nerazumljivo je predvsem to da je danes igral več kot 46 minut po tem ko je včeraj igral manj kot 45 minut
28. 01. 2024 08.49
-6
včeraj je igral 44 minut 43 sekund, praktično 45minut, sori če sem preveč natančen, samo hočem objektivno poročanje
titomeni
+1
46 min in slabih 45 min dve tekmi zaporedoma ni 45 min?
28. 01. 2024 10.01
-7
2 tekmi zaporedoma več kot 45 minut ne pomeni več kot 45 minut obe 2 tekmi, lahko je povprečno ampak to ne pomeni da je igral obe tekmi več kot 45 minut
Amor Fati
28. 01. 2024 08.17
-7
Rečte kaj čte, ampak meni se smilijo njegovi soigralci. Igrajo zgolj zato, da si fila svojo statistiko in doseže trojni dvojček.
28. 01. 2024 08.01
-4
kakšni nerazpoloženi igralci? vsi ki so igrali 19min+ so imeli boljši odstotek meta kot dončić? ob 17 asistencah pomisliš da dončić ne meče takrat ko v ni dobrem položaju za met. včeraj je imel 76% natančnosti vseh metov ob 73 točkah ob 7 asistencah. kljub temu je imel daleč najslabši procent meta od vseh igralcev, ki so igrali 19min+. izmed 46 tekem to sezono je bila to druga najslabša tekma dončića v % meta od vseh metov in 2. najslabša tekma v % za mete za 3 točk. najverjetneje je kriv jason kidd ki ga tera kot vola, včeraj je igral 45 minut, danes sem pričakoval precej manj minutaže, pa ga je teral še bolj da je igral kar 46 naslednji dan po zgodovinski tekmi. eden najslabših trenerjev v moderni zgodovini nba
28. 01. 2024 08.10
-4
če že poročate o dončiću vsaj poročate objektivno, včeraj sem ga hvalil skoraj kot boga ker je bilo to vredno. ampak da sedaj obsojate soigralce za poraz je pa povsem zmotno. jason kidd je to tekmo preveč forsiral dončića namesto da bi mu pustil manj minutaže je naredil nasprotno, še bolj ga je gnal to tekmo. največji krivec za poraz je jason kidd
28. 01. 2024 08.12
-4
vse tekme prej ni začel 2. in 4. četrtino, sedaj pa kljub temu da je včeraj začel 2. in 4. četrtino, sedaj je začel 2. četrtino od začetka in 4. četrtino brez da bi mu dal počivati po 3. četrtini