Dončić: Upam, da bom še kdaj nastopil na tekmi vseh zvezd

Chicago, 17. 02. 2020 09.04 |

Luka Dončić je po prvi tekmi All-Star severnoameriške poklicne košarkarske lige NBA v Chicagu, na kateri je dosegel osem točk, dejal, da je hvaležen za novo izkušnjo v karieri. "Vedno se bom spominjal prvega nastopa. Upam, da bom zaigral še na kakšni tovrstni tekmi," je skromno pristavil 20-letni Ljubljančan.

Iz 24UR: 69. večer vseh zvezd

Pri še ne dopolnjenih 21 letih – rojstni dan bo slovenski košarkarski superzvezdnik Luka Dončić praznoval 28. februarja – je postal najmlajši košarkar v prvi peterki tekme vseh zvezd po LeBronu Jamesu leta 2005, ko je kapetan tokratnega zmagovitega moštva igral v dresu Clevelanda.

Ob zmagi ekipe LeBrona Jamesa s 157:155 proti ekipi Giannisa Antetokounmpa ni čutil prevelike nervoze. Na snidenju z mediji po tekmi je kot najlepši trenutek dvoboja izpostavil zmago svojega moštva.

"Zadnja četrtina je bila zabavna. Pravzaprav si nisem niti želel biti na parketu v zadnji četrtini, saj sem se že preveč ohladil. Gre pa za odlično popestritev in zagotovo so vsi uživali v novem formatu," je tudi sam, kot številni preostali košarkarski zvezdniki, pohvalil nov sistem igranja na tekmi All-Star.

Sanjska prva peterka zahoda
"Prva peterka je bila sestavljena iz igralcev, ki so najbrž med petimi najboljšimi košarkarji na svetu. Sijajno je bilo igrati z njimi. Nekdo mi je med polčasom poslal fotografijo, kako sem pred štirimi leti igral proti Russellu Westbrooku z Realom, zdaj pa sva bila soigralca. To je res noro," je še o vsej zvezdniški smetani, zbrani na enem mestu, dejal Dončić, ki si je posebej zapomnil igranje s svojim vzornikom LeBronom Jamesom.

"Bolje je igrati skupaj z njim kot proti njemu," je dejal, ko so ga spomnili na podajo, ki je LeBronu Jamesu ni uspelo pretvoriti v zabijanje. "Jaz bi skočil višje," je predstavnike 'sedme sile' nasmejal slovenski košarkar.

Za konec je omenil še, da si je z veseljem ogledoval vse znane obraze ob parketu in še enkrat poudaril, da bo zagotovo zaigral za slovensko reprezentanco v kvalifikacijah za olimpijske igre v Tokiu.