Dončić: Veliko košarke je bilo v zadnjih mesecih. Upam, da bodo noge zdržale

New York, 04. 12. 2022 12.02 |

M.J., T.L., J.L.
13

Košarkarji Dallas Mavericks so dosegli tretjo zmago v zadnjih devetih nastopih v ligi NBA in so znova pri 50-odstotnem izkupičku 11-11. V Madison Square Gardnu so premagali New York Knickse s 121:100. Luka Dončić je v slabih 30 minutah na parketu ob metu 11:21 dosegel 30 točk in zbral osem skokov ter sedem podaj. Dallas, ki je ob polčasu zaostajal za sedem točk, je tretjo četrtino dobil z 41:15. Dončić je v tem delu igre dosegel 17 točk. Ljubljančan je na novinarski konferenci po tekmi odgovarjal tudi na vprašanja naše dopisnice iz ZDA Tadeje Lampret. Več v osrednji oddaji 24UR.

Luka Dončić o (morebitni) utrujenosti
Statistika Luke Dončića na današnji tekmi.
Statistika Luke Dončića na današnji tekmi. FOTO: Sofascore.com

Ekipa iz Teksasa je vnovič dokazala, da zna in zmore, čeprav so bila tudi v New Yorku nihanja v igri velika.

Ključna je bila tretja četrtina. Dallas je prvič povedel z 68:65, v sedmih minutah tretje četrtine pa na krilih Luke Dončića in Tima Hardawaya, ta je skupaj dosegel 28 točk, naredil niz 26:9, pred zadnjo četrtino pa so varovanci Jasona Kidda vodili s 93:74. Prednost so brez težav obdržali do konca.

Zaostanek 15 točk v prvem delu ni obetal konca krize, v tretji četrtini pa so Mavericksi močno stopili na plin in prišli zmage. "V prvem polčasu nisem res dal svojega maksimuma. Velik izziv je bil, da smo se po odmoru vrnili na igrišče z več energije," je po tekmi dejal Luka Dončić, ki se je skupaj s soigralci na klopi zabaval v zadnji četrtini, ko je ob visoki prednosti svoje ekipe obsedel na klopi za rezervne igralce. "Zabavno je bilo. Fantje so me v zadnji četrtini zelo zabavali s svojo spektakularno in učinkovito igro. Vsak je dodal svoj delež," je prepričan 23-letni Ljubljančan, ki je zbrane novinarje opozoril še na eno stvar. "Toliko nasmejanih obrazov v slačilnici že dolgo nisem videl. Prišle so tekme, ko smo bili dobri in smo zmagovali, toda tako prešernega razpoloženja kot v New Yorku še ni bilo. To je odlična napoved za nadaljevanje sezone."

Dončić je blestel v ključnih trenutkih tekme, zaradi visoke prednosti pa se v zadnji četrtini ni več vrnil na parket. Ob koncu je slovenski košarkar poskrbel za še eno zanimivo potezo, saj je žogo s tega dvoboja podaril novincu Jadenu Hardyju, ki je na tekmi v New Yorku dosegel prve točke v dresu Dallasa. "Vesel sem, da sem lahko obdaril našega mladega fanta. Verjamem, da si bo tekmo v Madisonu zapomnil za vse večne čase." Luka Dončić je seveda daleč najbolj obremenjen košarkar ekipe iz Teksasa. Povsem normalno je vprašanje, kako se počuti oz. ali že čuti določeno utrujenost. "Veliko košarke je za mano. Veliko minut imam v nogah vse od poletja in reprezentančnih obveznosti. Upam, da bodo noge zdržale do konca sezone in še naprej v končnici," je z nasmeškom odgovoril na vprašanje dopisnice 24UR Tadeje Lampret. Več pa v osrednji nedeljski oddaji 24UR.

Dallas v prihodnjih sedmih dneh čakajo tri zahtevne tekme. Najprej v noči na sredo proti vodilnemu moštvu zahoda Phoenix Suns, nato v gosteh s tretjo ekipo zahoda Denver Nuggets z Vlatkom Čančarjem ter nato še z drugo na vzhodu Milwaukee Bucks.