Dončić za rojstni dan do trojnega dvojčka in pomembne zmage

Toronto, 29. 02. 2024 04.48 |

Košarkarji Dallasa so se po dveh zaporednih porazih z zmago proti Torontu vrnili na zmagovalna pota. Luka Dončić je na svoj 25. rojstni dan še 20. v NBA karieri vknjižil trojni dvojček z več kot 25 točkami in 15 asistencami.

Uvodna četrtina je minila zelo izenačeno, Luka Dončić pa jo je zaključil po desetih minutah, v katerih je zbral šest točk in šest asistenc. Teksašani so prvo četrtino dobili s 34:36, v drugi pa po zaslugi slovenskega zvezdnika prednost povišali na +7. Nezbranost v nadaljevanju je Raptorsom omogočila, da so izničili zaostanek ter pozneje za nekaj trenutkov prevzeli vodstvo. Ekipi sta na polčas odšli ob rezultatu 67:66.

Toronto - Dallas
Toronto - Dallas FOTO: AP

Tretja četrtina, v kateri se je Dallas z delnim izidom 9:0 odlepil na dvomestno prednost, se je na koncu izkazala za ključno. Dončić, ki je bil v prvem polčasu nekoliko zadržan, se je v tretji četrtini razigral, do trojnega dvojčka pa mu je pred začetkom zadnje četrtine manjkal le en skok.

Mavsi so se v zadnjih 12 minut srečanja podali s prednostjo 14 točk (92:106). Slovenski as je polovico zadnje četrtine pospremil s klopi, po povratku v igro pa se je hitro podpisal pod trojni dvojček ter tekmo ob pomoči soigralcev mirno pripeljal do konca. Toronto je moral Dallasu priznati premoč z rezultatom 125:136, Dončić pa se je podpisal pod 30 točk, 11 skokov in 16 asistenc.

Slovenski zvezdnik, najboljši strelec lige NBA, je postal prvi igralec v zgodovini lige, ki je na svoj rojstni dan dosegel trojni dvojček s 30 točkami. Zdaj 25-letnik je na devetih zaporednih tekmah dosegel 25 ali več točk, od tega jih je dvakrat presegel 40.

Statistika Luke Dončića na tekmi proti Torontu
Statistika Luke Dončića na tekmi proti Torontu FOTO: Sofascore.com

Liga NBA, izidi:
Indiana Pacers - New Orleans Pelicans                  123:114
Toronto Raptors - Dallas Mavericks                        125:136(Luka Dončić: 30 točk, 16 podaj, 11 skokov)
Minnesota Timberwolves - Memphis Grizzlies  110:101
Chicago Bulls - Cleveland Cavaliers                         132:123
Denver Nuggets - Sacramento Kings                      117:96
LA Clippers - Los Angeles Lakers                              112:116