Dončić kreator velikega preobrata za tesno zmago Dallasa nad Orlandom

Dallas, 30. 01. 2024 04.46 |

Košarkarji Dallasa so v noči na torek v domačem American Airlines Centru gostili zasedbo Orlanda in v izenačeni končnici uspeli slaviti zelo pomembno zmago s 131:129. Prvo ime v vrstah domačih je bil znova kdo drug kot slovenski košarkarski superzvezdnik Luka Dončić, ki je za nov dvojni dvojček dosegel 45 točk ter ob tem prispeval še 15 podaj, 9 skokov in dve ukradeni žogi.

Po štirih porazih na zadnjih petih tekmah je bilo zelo pomembno za varovance trenerja Jasona Kidda, da dosežejo zmago, s katero bi ohranili možnosti v boju za mesta, ki vodijo neposredno v končnico lige NBA.

Zasedba Orlanda se je vnovič izkazala za zelo trd oreh. V prvem polčasu so košarkarji, ki jih tretje leto zapored s klopi vodi nekdanji pomočnik pri Dallasu Jamahl Mosley, povsem prevladovali na parketu American Airlines Centra. Obramba domačega moštva je bila v uvodnih dveh četrtinah obupna, česar sicer dokaj razpoloženi napad Dallasa na čelu z njegovo prvo violino Luko Dončićem ni uspel "pokriti" z dovoljšnjim številom točk.

Luka Dončić vs Orlando Magic
Luka Dončić vs Orlando Magic FOTO: Sofascore.com

Gostje so v prvem polčasu Mavsom nasuli neverjetnih 77 točk, njihov prvi zvezdnik, sicer nesojeni italijanski reprezentant Paolo Banchero, je bil dolgo časa nerešljiva uganka za domačo obrambo. Zaostanek Dallasa je znašal 16 točk (61:77), nato pa je sledila sijajna tretja četrtina, ki je, kot se je izkazalo po koncu tekme, zadostovala za težko prigarano zmago s 131:129. V njej je glavno vlogo za veliki preobrat odigral nihče drug kot Dončić, ki je prevzel največji del bremena na svoja ramena in popeljal domače iz zaostanka s 16 točkami razlike do prednosti s sedmimi točkami pred zadnjo četrtino dvoboja (96:89).

Banchero je še naprej povzročal preglavice obrambi Dallasa, Dončiću pa so se pri domačih v napadu v zadnjih 12 minutah igre k sreči priključili še tokrat izjemno razpoloženi Tim Hardaway mlajši (36 točk) ter Jaden Hardy in Dereck Lively II., ki sta na koncu prispevala po 20 točk.

V izenačeni končnici so košarkarji Dallasa ohranili mirno kri pri izvajanju prostih metih in tako slavili zelo pomembno zmago. Kidd vnovič ni mogel računati na pomoč Kyrieja Irvinga, Danteja Exuma in Derricka Jonesa.