Dončićev nastop na četrti tekmi proti Clippersom pod vprašajem

Dallas, 30. 05. 2021 08.03 |

T.Š., STA
10

Do sedaj v prvem krogu končnice košarkarske lige NBA med Dallas Mavericksi in Los Angeles Clippersi nič ni moglo zaustaviti Luke Dončića. Na tretji tekmi dvoboja je dosegel zanj rekordnih 44 točk. Zdaj pa ga je vodstvo Dallasa zaradi bolečin v predelu vratu dalo na seznam vprašljivih za nedeljsko četrto tekmo.

Luka Dončić je vprašljiv za nastop na tekmi proti Clippersom.
Luka Dončić je vprašljiv za nastop na tekmi proti Clippersom. FOTO: AP

Dončić je že na tretji tekmi dvoboja, ki so jo Clippersi dobili s 118:108 in zaostanek v zmagah zmanjšali na 1:2, ob polčasu prejel zdravniško posredovanje zaradi rame, a je sam pozneje povedal, da rama ni težava. Dončić je prvič začutil bolečine v predelu vratu okoli polčasa. Nato se mu je bolečina preselila nižje dol po roki, zato je imel prevezana ramo in vrat, ko je prejel masažo, pišejo pri Dallas Morning News.

Dallas je prav po zaslugi Dončića in dobrega meta soigralcev dobil obe tekmi v Los Angelesu, zalomilo pa se je prav pred domačimi navijači. Clippersi so zmagali na tretji tekmi, četrta je na sporedu prav tako v Dallasu.

V tej seriji Dončić v povprečju dosega 38 točk, devet podaj in 8,7 skoka na tekmo. V tej sezoni je odigral 66 od 72 tekem rednega dela in na tekmah, ko je manjkal, je Dallas izgubil štirikrat, zmagal dvakrat. Če ne bo mogel igrati, je to dobra novica za Clipperse, ki lahko izenačijo izid v seriji na 2:2. Na zadnji tekmi je kot omenjeno Dončić blestel s 44 točkami, težava je bila, ker nihče od soigralcev ni dosegel več kot 15 točk.

"Čudno je," je dejal Dončić za omenjeni časnik: "Ne vem, kako bi to opisal. Potrebujem malo masaže, malo počitka, in upam, da bom spet dober." Kljub bolečinam, kot kaže gre za težave z utesnjenim živcem, je Dončić v drugem polčasu dosegel 18 točk, deset v zadnji četrtini, in tekmo končal s 44 točkami ter še s po devetimi skoki in podajami.

Vodstvo Dallasa ga je zaradi bolečin v predelu vratu dalo na seznam vprašljivih za nedeljsko četrto tekmo. Na seznamu poškodovanih pri Dallasu je JJ Redick (poškodba ahilove tetive), ki še ni zaigral v končnici, vprašljiv je še vedno Maxi Kleber (poškodba ahilove tetive).