Dončić: Nisem bil pravi, a ne iščem izgovorov

Dallas, 06. 01. 2023 06.27 |

Luka Dončić tokrat ni bil pri metu. Na tekmi z vodilno ekipo lige ni zadel niti enega meta za tri točke ob šestih poskusih, pa tudi sicer 23-letni Ljubljančan, ki je na vsaki od zadnjih šestih tekmah dosegel vsaj 32 točk, ni bil kaj prida razpoložen. A za učinek izpod njegovega povprečja ima opravičilo v težavah z zdravjem. Ameriški mediji poročajo, da je Slovenec med tekmo grdo kašljal, težave pa naj bi imel tudi z bolečinami v gležnju. In ob takšnem Dončiću Dallas proti razpoloženemu Bostonu, ki je bil še posebej motiviran po dveh zaporednih porazih, ni imel pravih možnosti (95:124). V osmem poskusu je končan zmagovit niz Teksašanov. Dallas ohranja četrto mesto v zahodni konferenci, Boston pa je še naprej z najboljšim izkupičkom zmag v ligi NBA.

Luka Dončić tudi ob očitnih težavah s počutjem, med tekmo z vodilno ekipo lige NBA je večkrat grdo zakašljal, ob tem se je tudi prijemal za gleženj, ni ostal neopažen na parketu in navkljub slabemu strelskemu večeru je dal svoje na tekmi z Bostonom.

Luka Dončić vs Boston
Luka Dončić vs Boston FOTO: Sofascore.com

A kelti so po dveh zaporednih porazih v Teksas dopotovali zelo motivirani in odločni, da se vrnejo na zmagovito pot. "Kako sem? V redu, lahko bi bilo bolje," je Luka Dončić na hitro ošvrknil novinarja ESPN-ja po tekmi, ko v zadnji četrtini ob prepričljivem vodstvu Bostona sploh ni več stopil na parket.

"Nisem bil pravi in to je to. Ni treba izgubljati besed. Hitro se bom pozdravil in že gledam naprej," je po končani seriji zmag, Teksašani so jih nanizali sedem zapored, dejal zlati slovenski košarkar. "Boston je dokazal in pokazal, zakaj je prvi v ligi. Lahko jim le čestitamo za blestečo predstavo. Videlo se je, da so se na nas odlično pripravili, nam pa je zmanjkalo energije. Tudi napadalno smo bili daleč pod nivojem," je bil iskren Dončić, ki je v 31 minutah zbral 23 točk, devet skokov in tri podaje, imel je tudi štiri izgubljene žoge. "Vsake serije je enkrat konec. Za nami je lep niz zmag, trenutna realnost pa visok poraz proti Bostonu, od katerega moramo izvleči čim več poučnega."

Dallas Mavericks - Boston Celtics   95:124 (20:29, 26:35, 19:25, 30:35)
Luka Dončić 23 točk, 7:23 iz igre, 0:6 za tri, prosti meti 9:11, 9 skokov, 3 podaje, 4 izgubljene žoge v 31 minutah.