Dallas visoko vodil, nato pa močno popustil in zmaga je odšla v Cleveland

Cleveland, 28. 12. 2023 05.45 |

M.J., STA
2

Košarkarji ekipe Dallas Mavericks so doživeli nepričakovan poraz proti moštvu Cleveland Cavaliers (110:113). Gostje, ki so nastopili brez nekaterih ključnih mož, so v drugi četrtini zaostajali za 20 točk, nato pa po velikem rezultatskem zasuku tesno slavili. Slovenec Luka Dončić je v 36 minutah igre zbral 39 točk, sedem skokov in šest podaj. Imel je še pet izgubljenih žog, dve ukradeni in tudi dve blokadi. Dallas je z razmerjem zmag in porazov 18-13 na šestem mestu v zahodni konferenci.

Večji del tekme je kazalo na gladko zmago teličkov. Luka Dončić je sijajno vodil svoje soigralce, ki so si v začetku druge četrtine priigrali 20 točk naskoka (50:30). V začetku zadnje četrtine je njihova prednost znašala deset točk (101:91), nato pa so doživeli kolaps.

Dallas Mavericks vs Cleveland Cavaliers
Dallas Mavericks vs Cleveland Cavaliers FOTO: Sofascore.com

Konjeniki so v prelomnih trenutkih dvoboja naredili delni izid 19:5 in razžalostili 20.377 gledalcev v American Airlines Centru. Košarkarji iz Teksasa so predvsem zatajili v skoku, njihovi tekmeci iz Ohia so jih v tem elementu igre povsem zasenčili in pobrali kar 20 žog več pod obema obročema.

Luka Dončić je na svoji 14. od zadnjih 15 tekem presegel 30 točk, v 36:36 minute je ob metu 14-29, od tega za tri točke 3-10, zbral še sedem skokov in šest podaj. Drugi strelec ekipe je bil Seth Curry z 19 točkami. Pri gostih so manjkali Donovan Mitchell, Darius Garland in Evan Mobley, kadrovsko vrzel pa so sijajno nadomestili Caris LeVert, Jarrett Allen in Isaac Okoro. LeVert je teksaški ekipi nasul 29 točk, Allen je 24 točkam dodal kar 23 skokov, Okoro pa je za zmago prispeval 22 točk.

Dallas bo že naslednji dan gostoval pri Minnesoti, trenutno vodilni ekipi v zahodni konferenci (22-7). Na drugem mestu je Oklahoma City (20-9), na tretjem pa prvak Denver (22-10).

V noči na četrtek je bilo onstran Atlantika na sporedu še pet tekem. Oklahoma City je premagala New York s 129:120, blestela pa sta Shai Gilgeous-Alexander in Jalen Williams, oba sta dosegla po 36 točk. Philadelphia je v odsotnosti prvega zvezdnika in najbolj koristnega igralca minule sezone Joela Embiida v Orlandu zanesljivo zmagala s 112:92, Milwaukee pa je na krilih 29-letnega Grka Giannisa Antetokounmpa, ki je dosegel 32 točk, 10 skokov in osem podaj, v gosteh ugnal Brooklyn s 144:122.

Kevin Durant
Kevin Durant FOTO: AP

Toronto je v Washingtonu zmagal s 132:102, Phoenix pa v Houstonu s 129:113. Pri zasedbi iz Arizone sta bila najbolj učinkovita Kevin Durant in Eric Gordon, oba sta dosegla po 27 točk.

Izidi, liga NBA, redni del:
Dallas Mavericks - Cleveland Cavaliers 110:113 (39:27, 30:27, 21:28, 20:31)
(Luka Dončić: 39 točk, sedem skokov, šest podaj, dve ukradeni in pet izgubljenih žog ter dve blokadi v 36:36 minutah igre)

Orlando Magic - Philadelphia 76ers        92:112

Washington Wizards - Toronto Raptors     102:132

Brooklyn Nets - Milwaukee Bucks          122:144

Houston Rockets - Phoenix Suns           113:129

Oklahoma City Thunder - New York Knicks  129:120