Dončić: Ne smemo si dovoliti tako slabih odločitev v ključnih trenutkih

Dallas, 28. 12. 2023 06.46 |

Luka Dončić je bil z 39 točkami prvi strelec tekme proti Clevelandu, njegova ekipa Dallas Mavericks pa je doma izgubila s 110:113. Teksaška ekipa je imela v drugi četrtini že 20 točk prednosti, v začetku četrte deset, v končnici tekme pa je povsem "zmrznila" in doživela 13. poraz v sezoni. "Odigrali smo katastrofalno zadnjo četrtino. Takšne stvari se nam ne smejo ponoviti. Bili smo obupni v napadu. Sam sem imel veliko zgrešenih odprtih metov. Predvsem pa moramo bolje skakati pod obročema. Ta segment je bil pod nivojem," je po nepričakovanem porazu proti oslabljenim gostom dejal prvi strelec obračuna.

Luka Dončić je na svoji 14 od zadnjih 15 tekem presegel 30 točk in v slabih 37 minutah igre proti oslabljenemu Clevelandu, ki je v American Airlines Centru nastopil brez nekaterih ključnih mož, ob metu 14:29, od tega za tri točke 3:10, zbral še sedem skokov in šest podaj.

Imel je tudi dve blokadi in ukradeni žogi, a še pet izgubljenih. "Moram prevzeti odgovornost, saj sem zgrešil preveč metov. V zadnji četrtini smo igrali slabo. predvsem v napadu smo izbirali slabe možnosti," je 13. poraz v sezoni "videl" prvi strelec obračuna. "Seth Curry je bil dobro razpoložen, zadel je nekaj trojk, zato sem ga skušal poiskati. V zadnji akciji tekme smo potrebovali trojko. Opazil sem, da je Dereck Lively odprt pod košem, a dve točki ne bi bili dovolj," je odločilne trenutke dvoboja opisal 24-letni Ljubljančan, ki je še opazil, da je ekipa vnovič slabo skakala. Tega, da ga je trener Teksašanov Jason Kidd predolgo držal na klopi, medtem ko so se gostje rezultatsko vedno bolj bližali, ni komentiral. Novinarsko vprašanje je "preslišal".

V zadnji četrtini smo imeli veliko odprtih metov, a nismo zadeli. Tudi Dončić in Curry nista bila natančna. Allen je imel devet skokov v napadu, povzročal nam je velike težave. Cleveland je igral zelo zavzeto in bili so boljša ekipa. V končnici bi morali odigrati precej bolje. Tudi zadnja akcija na tekmi ni šla po načrtih. Nismo postavili bloka za Luko. To se ne sme zgoditi.

"Na naslednji tekmi moramo biti precej boljši v skoku. Mislim, da smo ob slabem napadu v končnici tekmo izgubili prav zaradi slabega skoka pod obema obročema," je na novinarski konferenci povedal Dončić, ki ni želel razkriti, če bo nastopil tudi na naslednji tekmi, ki sledi v manj kot 24 urah.

"Bomo videli, trenutno se dobro počutim, a za mano je zahteven obračun." Zbrani novinarji so še "opazili", da je bila minutaža Ljubljančana zajetna in da gotovo sledi počitek na naslednji tekmi. "Odločitev bomo sprejeli po prespani noči. Zaenkrat sem še vroč po tem bolečem porazu. Upam le, da se bomo iz tega kaj naučili."

Dallas Mavericks vs Cleveland Cavaliers
Dallas Mavericks vs Cleveland Cavaliers FOTO: Sofascore.com

Dallas bo že naslednji dan gostoval pri Minnesoti, trenutno vodilni ekipi v zahodni konferenci (22-7). Na drugem mestu je Oklahoma City (20-9), na tretjem pa prvak Denver (22-10).

Izid, liga NBA, redni del:
Dallas Mavericks - Cleveland Cavaliers 110:113 (39:27, 30:27, 21:28, 20:31)
(Luka Dončić: 39 točk, sedem skokov, šest podaj, dve ukradeni in pet izgubljenih žog ter dve blokadi v 36:36 minutah igre)