Dončić poskrbel za skrbi navijačev Dallasa zaradi zvina gležnja

Orlando, 24. 07. 2020 07.37 |

T.Š., STA
42

Potem ko je v košarkarski ligi NBA prvo pripravljalno tekmo po koronavirusnem premoru uspešno prestal Goran Dragić z Miamijem, je vrnitev na parket v Orlandu dočakal še Luka Dončić z Dallasom. V dvoboju Los Angeles Lakersov in Mavericksov so bili boljši košarkarji Dallasa (108:104). Slovenski košarkar si je zvil gleženj, a zatrjuje, da je z njim vse v redu.

Luka Dončić je v 16 minutah k zmagi prispeval 14 točk, pet skokov in šest podaj, Dallas pa je znova pokazal, kako nevarni so v napadu, v 40 minutah so dosegli 108 točk. Prvi strelec Dallasa je bil Seth Curry, ki je v 15 minutah tekmecem nasul 23 točk, iz igre je metal 8:8, vključno s šestimi trojkami. Boban Marjanović je v igro vstopil s klopi in v 23 minutah tekmo končal pri 17 točkah, 13 skokih, dveh podajah, dveh blokadah in ukradeni žogi. Izkazal se je tudi Dončić, ki je že po dveh minutah na parketu zadel trojko, privoščil pa si je tudi zabijanje. Navijače je zelo prestrašil slabih pet minut pred koncem tretje četrtine, ko si je 21-letni Slovenec zvil gleženj, nato pa odšepal z igrišča in se ni več vrnil v igro, a je po tekmi povedal, da je s poškodbo vse v redu.

Trener Dallasa Rick Carlisle je novinarjem zatrdil, da je Dončić zapustil igro zato, da je odšel na raztezanje. Tudi Dončić je po tekmi zatrdil, da ne gre za nič hujšega."Gre le za pripravljalno tekmo, vse je v redu. Glede vzdušja na parketu pa je zagotovo precej drugačno, kot je bilo prej, precej je govorjenja, a sem smo prišli igrat košarko in dali bomo vse od sebe," je dejal slovenski zvezdnik lige NBA po tekmi, tako da je glede na poročanje ameriških novinarjev pripravljen, da bo igral že na naslednji pripravljalni tekmi, ki Dallas čaka čez dva dni.

Na drugi strani sta prva zvezdnika Jezernikov LeBron James in Anthony Davis igrala v prvem polčasu in oba dosegla po 12 točk, James je dodal še pet podaj in tri skoke. Trener Lakersov je prvo peterko pustil na klopi v drugem polčasu. Prve pripravljalne tekme v najmočnejši košarkarski ligi na svetu namesto 48 minut potekajo 40 minut. Redni del sezone po ustaljenem časovnem formatu, torej z vsako četrtino po 12 minut, se bo v Disneyjevem športnem kompleksu na Floridi nadaljeval 30. julija. Miami bo naslednjo pripravljalno tekmo odigral jutri zvečer proti Utahu, Dallas pa dan kasneje proti Indiani.